1400 odsłonInformacje7 listopada 2015, 16:59,

Awans juniorów młodszych Mazura

W sobotę, 7 listopada 2015 r. zakończyły się rozgrywki Płockiej Ligi Juniorów Młodszych U-16. W ostatnim mecz Mazur Gostynin wygrał ze Zrywem Bielsk 6:1 i podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego cieszyli się z powrotu po pół roku przerwy do 1 Ligi Mazowieckiej.

Mazur, który do zapewnienia sobie awansu potrzebował minimum remisu, szybko objął prowadzenie po trzech bramkach Eryka Przybylskiego oraz dwóch Kacpra Olszewskiego do przerwy prowadził 5:0. Po przerwie szóstą bramkę po pięknym strzale zdobył Kuba Stachowski, ponadto goście zdobyli honorową bramkę.

Juniorzy Mazura sukces swój zadedykowali jednemu ze swoich kolegów z zespołu - Dariuszowi Kurkowskiemu - który nabawił się poważnej kontuzji i nie mógł wystąpić w decydującym meczu.

Po zakończeniu meczu piłkarze Mazura odebrali pamiątkowe medale. Statuetkę dla króla strzelców rozgrywek otrzymał Kacper Olszewski (24 gole) a dla najlepszego zawodnika Mateusz Ostrowski: - Ta statuetka to zasługa i wyróżnienie dla wszystkich a nie dla jednego z zawodników – podkreślał trener Arkadiusz Szulczewski.

Nagrody młodym piłkarzom wręczali poza trenerem także sponsor klubu Kazimierz Majchrzak, przedstawiciele zarządu klubu: Prezes Grzegorz Sławiński, wiceprezes Ryszard Dutkiewicz, członkowie zarządu Mazura Witold Borowy (kierownik drużyny U-16) oraz Grzegorz Marciszewski a także przedstawiciele Miasta Gostynina: Wiceburmistrz Paweł Pachniewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki i Dyrektor Gimnazjum nr 1 Robert Pypkowski.

Mazur Gostynin – Zryw Bielsk 6:1

Bramki: 7' 13' 25' Eryk Przybylski, 20' 22' Kacper Olszewski