1300 odsłonInformacje23 sierpnia 2015, 12:00,

Mazur nie dał szans i rozgromił Narew Ostrołęka

W meczu 3 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Mazur Gostynin pokonał Narew Ostrołęka 9:1. Na uwagę zasługuje pięć bramek zawodnika gostynińskiego zespołu Kamila Kowalczyka.

Goście z powodu kłopotów finansowych i organizacyjnych występują w rozgrywkach zespołem juniorów z roczników 1997-99 (od 18 do 15 lat). Na pierwszy mecz ligowy zespół z Ostrołęki nie dojechał, gdyż dotychczasowi zawodnicy zbojkotowali problemy i nie stawili się na wyjazd, wybierając grę i treningi w innych klubach. Do dymisji podał się prezes klubu a zarząd postanowił, że klub dokończy rozgrywki IV Ligi zespołem juniorów. W drugim meczu, już w mocno odmłodzonym składzie, zespół z Ostrołęki wysoko przegrał z Huraganem Wołomin .

Różnicę umiejętności w sobotę było widać już od pierwszej minuty, Mazur grający w nowych strojach wypunktował rywala już po pierwszej połowie. Do siatki cztery razy trafił Kamil Kowalczyk, który wzmocnił gostyniński zespół przed sezonem. Po raz pierwszy uczynił to w w 15 minucie, przerywając fatalną passę bez zdobyczy bramkowej od początku sezonu. Jedną bramkę dla Mazura przed przerwą zdobył także Rafał Wilamowski a honorowe jak się potem okazało trafienie dla gości przy stanie 3:0 zanotował Hubert Kaliszewski.

Po przerwie Mazur strzelał kolejne bramki a zadanie miał jeszcze łatwiejsze, gdyż od 67 minuty w bramce gości bronił zawodnik z pola – Filip Kozłowski, gdyż nominalny bramkarz Damian Puka doznał kontuzji a goście nie mieli już żadnego zawodnika na zmianę. Do bramki wcześniej na 6:1 trafił Tomasz Józwiak, na 7:1 Rafał Wilamowski a na 8:1 Kamil Kowalczyk, strzelając piątego gola w meczu. Jednak przewaga liczebna na boisku nie trwała długo, bo od 73 minuty gry dokończyć nie był w stanie Hubert Jaśkiewicz a trener Artur Szulwach w tym momencie miał już wykorzystane wszystkie cztery możliwe zmiany. Wobec już pewnego zwycięstwa i obawy przed pogłębieniem kontuzji, pomocnik Mazura nie powrócił już na boisko.

Wynik na 9:1 ustalił w 81 minucie Mateusz Ziułkowski.

Mazur awansował na 12 miejsce, kolejne spotkanie już we wtorek, 25 sierpnia o g. 17:30 w Mińsku Mazowieckim z Mazovią, a na własnym boisku w sobotę, 29 sierpnia o g. 16:30 z Wkrą Bieżuń.

W sobotę, 22 sierpnia rozgrywki w Płockiej Lidze Okręgowej U-19 zainaugurowali juniorzy Mazura. Podopieczni trenera Piotra Dutkiewicza wygrali na wyjeździe 3:2 ze Spartą Mochowo. Bramki dla Mazura na 1:1 w 61 minucie strzelił Sebastian Surmak, na 2:2 w 68 minucie Patryk Kostrzewski a zwycięskiego gola na 3:2 zdobył w 71 minucie Mateusz Olszewski.

Mazur Gostynin – Narew Ostrołęka 9:1

Bramki: 15', 18', 24', 35' i 61' Kamil Kowalczyk, 42' i 58' Rafał Wilamowski, 49' Tomasz Józwiak, 81' Mateusz Ziułkowski.

Mazur: Robert Ratajski – Łukasz Kaczmarek, Konrad Stańczak, Piotr Dutkieiwcz, Piotr Wilamowski (59' Bartosz Dutkiewicz), Damian Surmak, Arkadiusz Górecki (62' Mateusz Ziułkowski), Hubert Jaśkiewicz, Tomasz Józwiak (56; Mariusz Surmak), Rafał Wilamowski, Kamil Kowalczyk (63' Kamil Staniszewski); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

W 73 minucie boisko opuścił Hubert Jaśkiewicz z powodu kontuzji, Mazur kończył mecz w dziesięcioosobowym składzie.

Narew: Damian Puka (46' Norbert Dobkowski) – Kamil Laskowski, Daniel Kopeć, Filip Kozłowski, Jakub Podgajny, Grzegorz Knap, Daniel Chromik, Jakub Chaberek, Hubert Kaliszewski, Piotr Pałaszewski (46' Grzegorz Choroszewski), Bartosz Pedzich; trener: Jerzy Tonewo