1300 odsłonInformacje1 września 2016, 09:57,

Pierwsze zwycięstwo juniorów Mazura

W 3. kolejce piłkarskiej I Ligi Wojewódzkiej U-17 juniorzy Mazura Gostynin zdobyli pierwsze punkty tego sezonu, wygrywając na Stadionie MOSiR z Koroną Ostrołęka 5:1.

Wynik meczu otworzył się w 23 minucie, kilka chwil wcześniej bramkarz Korony Szymon Kędzierski sfaulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję bramkową Kacpra Olszewskiego, za co obejrzał od sędziego Marcina Nowickiego czerwoną kartkę. Jedenastkę wykorzystał pewnym strzałem Mateusz Ostrowski. Dwie minuty później było już 2:0 dla Mazura, piłkę przy podaniu od obrońcy do bramkarza przejął Kacper Olszewski i trafił do pustej bramki.

Po przerwie goście zdobyli kontaktową bramkę, w 44 minucie z rzutu wolnego błąd przy ustawieniu muru wykorzystał precyzyjnym strzałem Karol Maciuch. Wydawało się, że Korona ruszy do odrabiania strat, jednak podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego pokazali wolę walki, czego efektem była bramka w 55 minucie Kacpra Martyniuka, który wykorzystał podanie spod linii końcowej od Kacpra Olszewskiego. W podobny sposób padła bramka na 4:1, z tym, że Mateusz Ostrowski trafił głową, w 70 minucie. Wynik ustalił po podaniu z lewej strony strzałem z bliskiej odległości w ostatnich minutach meczu Patryk Szczepański.

Mazur U-17 w tabeli Ligi Wojewódzkiej ma 3 punkty i zajmuje szóste miejsce w tabeli na osiem drużyn. Jednak był to drugi mecz tego sezonu, spotkanie poprzedniej kolejki Mazura na wyjeździe z Legionovią Legionowo zostało przełożone za zgodą obu klubów na 7 września.

Przedtem jednak podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock, w sobotę, 3 września o g. 11:00 na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku.

Mazur U-17 – Korona Ostrołęka U-17 5:1

Bramki: 23' Mateusz Ostrowski (karny), 25' Kacper Olszewski, 55' Kacper Martyniuk, 70' Mateusz Ostrowski, 80' Patryk Szczepański – 44' Karol Maciuch

Mazur: Bartosz Majewski, Dominik Staniszewski, Norbert Różycki, Mateusz Kłosiński, Michał Węglewski, Mateusz Ostrowski (78' Patryk Szczepański), Adam Kowalów, Kacper Martyniuk (80' Dawid Domański), Eryk Przybylski (74' Paweł Znyk), Kacper Olszewski, trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Witold Borowy.

autor/źródło: Piotr Mrówka
Tematy:MKS Mazur