Popularny: 6700 odsłonInformacje8 lipca 2017,

Wady i zalety internetowych chwilówek

Wady i zalety internetowych chwilówek

Pożyczki internetowe, tak jak każdy inny produkt, mają swoje wady i zalety. Każdy może postrzegać je inaczej, ale nie da się ukryć, że z każdym rokiem są one w Polsce coraz bardziej popularne i wiele osób już z nich skorzystało albo ma zamiar skorzystać w niedalekiej przyszłości. Czasami słyszy się różne negatywne komentarze o firmach pożyczkowych, ale z drugiej strony można też znaleźć wielu zadowolonych klientów, którzy wolą pożyczać pieniądze w parabanku, niż iść do tradycyjnego banku, nawet jeśli dysponują zdolnością kredytową. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ dostać pożyczkę jest zdecydowanie łatwiej. Ale pożyczki internetowe mają jeszcze inne zalety.

Przewiń w dół aby czytać dalejCoraz większa oferta firm pożyczkowych

Zdecydowanie do zalet pożyczek przez Internet można zaliczyć ich dostępność. Nie chodzi tutaj tylko o to, że można je brać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, ale też o to, że firm pożyczkowych jest tak wiele, iż możemy wręcz przebierać w ofertach. Bez porównywarek ofert pożyczkowych ciężko byłoby wychwycić te naprawdę warte uwagi. Dzięki takim porównywarkom można też znaleźć darmowe pożyczki, np. tutaj, w ramach których nie płaci się odsetek od kapitału czy opłat administracyjnych. Uiścić należy jedynie opłatę weryfikacyjną. Bezpłatność pożyczek internetowych to również ich ogromna zaleta, ponieważ kredyty bankowe zgodnie z prawem darmowe być nie mogą.

Inne zalety pożyczek

Kolejną dużą zaletą pożyczek chwilówek jest możliwość przedłużenia terminu spłaty. Co prawda jest to opcja odpłatna, ale to o wiele lepsze rozwiązanie niż spłata po terminie z odsetkami karnymi. Coraz więcej osób korzysta z możliwości przedłużenia terminu, trzeba więc przyznać, że opcja ta jest bardzo przydatna. Plusem –  albo minusem, zależy dla kogo – jest też konieczność spłacenia jednej pożyczki, aby w tej samej firmie dostać drugą. Chroni to przed zbyt łatwym braniem pożyczek oraz przed popadnięciem w tarapaty finansowe. Jeśli jednak pojawi się jakaś nagła potrzeba, niestety trzeba będzie udać się do innej firmy. Zatem jest to i zaleta, i wada.

Żeby złożyć wniosek o pożyczkę, trzeba być pełnoletnim albo nawet mieć minimum 21 lat. Młodym może wydawać się to wadą, ale dla ich rodzin jest to zaleta, ponieważ osoba taka nie zaciągnie zobowiązania, kiedy nie jest jeszcze na to gotowa.

Koniecznie trzeba mieć też jakieś źródło dochodu. Jednak w przeciwieństwie do banków, które uznają tylko umowy o pracę i własną działalność gospodarczą, tutaj można przedstawić dochód z umowy zlecenia, umowy o dzieło, renty, emerytury, czasem nawet alimentów czy stypendium. Ważne, aby dochód był regularny.

Pożyczka bez BIK to również ogromna zaleta i chętnie wybierana opcja. Jednak w bazie Biura Informacji Kredytowej zawarte są tylko informacje o kredytach bankowych, więc dla firm pożyczkowych i tak nie jest to najważniejsza baza do sprawdzenia. Niemniej klienci firm pożyczkowych uznają niesprawdzanie tej konkretnej bazy za zaletę.

Szybkość całej procedury też jest ogromnym plusem. Nasz wniosek może być rozpatrzony nawet w 15 minut, pod warunkiem, że składamy go w dzień roboczy. Nie trzeba też przedstawiać zaświadczenia o dochodach z zakładu pracy, bo przy składaniu wniosku wypełnia się tylko oświadczenie o dochodach. Zatem nie tylko nie musimy prosić o dokument z kadr, ale też nie trzeba nikogo informować o tym, że bierzemy pożyczkę. Kolejną zaletę stanowi więc anonimowość.

A jakie są wady pożyczek?

Rodziny osób, które popadły w tarapaty finansowe, uznałyby łatwy dostęp do pożyczek internetowych za wadę. I miałyby rację, ponieważ pożyczki rzeczywiście można brać zbyt łatwo, a więc nieodpowiedzialnie. Dlatego niektóre firmy każą swoim nowym użytkownikom najpierw przejść test z wiedzy o finansach, a dopiero potem udzielają pożyczki. To też może być wadą, ponieważ wydłuża całą procedurę.

Składając wniosek w piątek wieczorem, aż do poniedziałku rano nie dostaniemy odpowiedzi. Wbrew pozorom to, że składać wnioski można 24/7, nie oznacza, że wszystkie firmy rozpatrują je także w weekendy. Jeśli więc komuś się śpieszy, niestety może się zawieść.

Nawet "darmowe" pożyczki nie są całkiem darmowe. Należy w nich uiścić opłatę weryfikacyjną. Jest to koszt od 1 grosza do 10 złotych, ale taką kwotę trzeba mieć na koncie bankowym w momencie składania wniosku. Ponadto, jeśli wnioskodawca ma konto współdzielone z małżonkiem, to nie może posłużyć się nim do uiszczenia opłaty weryfikacyjnej, ponieważ nie zostanie on zidentyfikowany. Posiadanie indywidualnego konta tylko po to, aby móc wziąć pożyczkę, też może być dla niektórych wadą.

Za minus internetowych chwilówek można także uznać konieczność spłacenia ich w jednej racie po 30, 45 albo 60 dniach. Nie każdy potrafi się przygotować do jednorazowej spłaty zobowiązania. Istnieje co prawda możliwość przedłużenia terminu spłaty, ale jest to opcja odpłatna, wynosząca często 10% pożyczonej kwoty. Dodatkowo trzeba jeszcze w całości spłacić kapitał i odsetki w nowym terminie. Nie jest to więc tania opcja, a zatem także można ją uznać za wadę.

Firmy pożyczkowe często sprawdzają bazę BIG. Będzie to minusem dla osób, których długi są wpisane do Krajowego Rejestru Długów, ponieważ między innymi ta baza wchodzi w zakres BIG. Do tego wpisywane są tu wszystkie długi, nie tylko niespłacone kredyty czy pożyczki, ale nawet niezapłacony rachunek za ogrzewanie. Chwilówka nie jest więc najlepszą opcją dla osób zalegających z różnego rodzaju opłatami, ponieważ mogą one dostać odmowę pożyczki.

Tematy:

Napisz komentarz

Popularny: 5800 odsłonInformacje7 lipca 2017,

Prognoza pogody - 8 lipca

Prognoza pogody - 8 lipca

Czy to wiosna czy lato?

Przewiń w dół aby czytać dalej


Dzisiejsza noc w porównaniu do poprzednich będzie ciepła z temperaturą 13 stopni o poranku i przelotnym deszczem.

W ciągu dnia temperatura jednak wzrośnie maksymalnie tylko do 22 stopni. W sobotę oprócz zachmurzeń musimy liczyć się z opadami deszczu. Te mogą wystąpić około godziny 18tej.

Źródło: pogoda.interia.pl


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie