Popularny: 1600 odsłonInformacje15 maja, 16:19,

Henryk K. Monstrum z Chorzowa jutro ma trafić do KOZZD

Henryk K. Monstrum z Chorzowa jutro ma trafić do KOZZD

Udostępnij 38
Henryk K. to seryjny morderca i pedofil

Do „ośrodka dla bestii” w Gostyninie w sobotę, 16 maja trafi prawdopodobnie Henryk K. – seryjny morderca i pedofil. W latach 90 został okrzyknięty monstrum z Chorzowa.



Henryk K. to seryjny morderca i pedofil, nazywany przez media Monstrum z Chorzowa. Od września 1980 roku do lipca 1990 zgwałcił i zamordował 4 dzieci.

K. urodził się w 1966 roku w Chorzowie. Od najmłodszych lat sprawiał problemy wychowawcze. W 1980 roku, gdy miał 14 lat, zamordował 5-letnią dziewczynkę. Po śmierci zbezcześcił zwłoki, wkładając palce do jej pochwy.

Młodego mordercę umieszczono w zakładzie wychowawczym w Krupskim Młynie. W czasie pobytu w ośrodku skatował na śmierć 9-letniego syna wychowawcy. Kukuła zgwałcił martwego chłopca. Za zbrodnię został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. W więzieniu miał zostać zgwałcony przez współwięźniów.

Na mocy amnestii z grudnia 1989 roku wyrok obniżono do 10 lat. W kwietniu 1990 roku K. opuścił zakład karny, a w lipcu 1990 roku zgwałcił i zamordował w Rudzie Śląskiej dwóch braci. Za tę zbrodnię został skazany na 25 lat więzienia.

Do wyroku doliczono mu 3 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności, które pozostały do odbycia z wcześniejszego wyroku. Dodatkowy rok pozbawienia wolności, Kukuła otrzymał za napaść na strażnika więziennego.

Jutro, 16 maja 2020 roku skończy odbywać karą – sąd podjął jednak decyzję, że mężczyzna powinien być nadal izolowany i ma trafić do ośrodka w Gostyninie.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Pelek, 19 maja
Jasne pan Bodnar martwi się bardziej o monstrum niż o zwykłych obywateli w ośrodku mają raj poza wolnością a zwykli obywatele żyją w gorszych warunkach i jest okej brawo "aby tak dalej. mądre głowy "
Dodaj ogłoszenie