Popularny: 900 odsłonInformacje28 stycznia, 14:23,

Łukasz Flejszer był gościem radia KRDP.FM

Łukasz Flejszer był gościem radia KRDP.FM

Łukasz Flejszer, nauczyciel, instruktor, pomysłodawca wrotkarstwa rekreacyjnego na ziemi gostynińskiej był gościem Michała Siedleckiego na antenie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.


Udostępnij 47
Już w kwietniu w Gostyninie odbędą się zawody o randze ogólnopolskiej


W programie "Gość poranka" trener UKS Zwoleń Team przybliżył historię powstania klubu wrotkarskiego oraz najbliższe plany. Po dwóch latach amatorskich startów, w grudniu 2015 roku został oficjalnie założony Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń Team - mówił Łukasz Flejszer. "Moim planem nie jest tylko szkolenie dzieci w zakresie wrotkarstwa. Ale również zbieranie pasji i wymiana poglądów" - podkreślił trener.

Na 14 kwietnia 2019 roku zaplanowany jest II Wyścig we wrotkarstwie o Puchar Siemowita w Gostyninie. Zawody, których pomysłodawcą jest Łukasz Flejszer zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Projekt uzyskał w głosowaniu największą liczbę głosów. "To są zawody ogólnopolskie, ale również inauguracja Pucharu Polski" - tłumaczył Łukasz Flejszer.

Przeczytaj też: Nagroda dla Łukasza Flejszera [ZDJĘCIA]

Szczegółowe informacje o wyścigu oraz zapisach można znaleźć pod adresem: Ruszyły zapisy do II Wyścigu we wrotkarstwie o Puchar Siemowita w Gostyninie.

Poniżej zapraszamy do wysłuchania całości wywiadu:

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje28 stycznia, 11:49,

Wiceminister sprawiedliwości: Stefan W. nie mógł trafić do ośrodka w Gostyninie

Wiceminister sprawiedliwości: Stefan W. nie mógł trafić do ośrodka w Gostyninie

Podczas wizyty w studio Polskiego Radia 24, Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik poinformował, że Stefan W., który podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamordował Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie kwalifikował się do zastosowania wobec niego tzw. ustawy o bestiach i umieszczenia go w KOZZD w Gostyninie.


Udostępnij 4
W zakładzie karnym nie stwarzał zagrożenia dla innych - twierdzi Wiceminister

Jak tłumaczył Wiceminister, podczas odbywania kary za poprzednie przestępstwa, których  dopuścił się Stefan W. nie wykazywał agresywnych zachowań. Wedle opinii współwięźniów, wychowawców oraz badań wykonywanych w zakładzie karnym nie stwarzał zagrożenia dla innych.

"Tam można umieszczać osoby, które mają zaburzenia psychiczne, np. osoby mające problem z pedofilią, czy też uzależnione od narkotyków lub alkoholu; osoby, które jednocześnie przechodziły terapię i osoby, które stanowią zagrożenie dla porządku publicznego, zdrowia i życia innych ludzi. W przypadku Stefana W. nie spełniono kilku przesłanek" - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik.

Innego zdania jest były prezes Trybunału Konstytucyjnego i kryminolog prof. Andrzej Rzepliński. Wszyscy tacy „drapieżnicy” powinni być izolowani w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, czyli tzw. "ośrodku dla bestii" - twierdzi Rzepliński.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie