Popularny: 600 odsłon Informacje 8 lutego, 10:23,

Powiat Gostyniński uruchomił Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

e-BOK jest miejscem, gdzie są umieszczone wszystkie niezbędne informacje dotyczące form załatwienia spraw zarówno metodą tradycyjną - papierową i poprzez formularze elektroniczne umożliwiające załatwienie niektórych spraw w danym wydziale Starostwa w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 13
Coraz mniej czasu będziemy spędzać w urzędach


Na stronie e-BOK Starostwa Powiatowego w Gostyninie do pobrania są dostępne wnioski, deklaracje, zgłoszenia itd. poszczególnych działów Starostwa w celu załatwienia różnych spraw przez mieszkańców powiatu. Zawarte są tam również informacje i procedury załatwiania spraw w jednostce.

Dodatkowo użytkownik strony ma do dyspozycji mapę z wykazem dróg w Powiecie Gostynińskim, począwszy od dróg gminnych, skończywszy na drogach krajowych. Ponadto na stronie e-BOK znajduje się mapa z miejscami wypadków drogowych, a także zdarzeń z udziałem zwierząt.

http://ebok.gostynin.powiat.pl/

Tematy: ebok

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Popularny: 500 odsłon Informacje 8 lutego, 08:48,

Szczepić? Nie szczepić? Na raka szyjki macicy umiera rocznie 2000 kobiet

Wg specjalistów zaleca się wykonać szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka dziewczętom w wieku 11-15 lat.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 19
Program bezpłatnych szczepień w Gostyninie jest już prowadzony od kilkunastu lat

W Gostyninie prawdopodobnie w maju ruszy  akcja szczepień dla 15-letnich dziewczynek przed groźnym wirusem HPV.  Jak mówią organizatorzy taka szczepionka  uchroni  dziecko przed rakiem szyjki macicy!

Gostynin  w tym roku zaplanował 85.000,00 zł na realizację programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego.

Z tych pieniędzy ma być zaszczepionych bezpłatnie ok. 100 osób.

Program bezpłatnych szczepień w Gostyninie jest prowadzony  już od kilkunastu lat.

Wirus HPV jest bardzo rozpowszechniony, w trakcie swojego życia spotyka się z nim ponad 70% aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn. Wirusem brodawczaka można się zakazić bardzo łatwo i nie jest to problem obciążenia genetycznego, jak się powszechnie sądzi. Na szczęście można zapobiec jego wystąpieniu dzięki profilaktycznym szczepieniom.

Wg specjalistów zaleca się wykonać szczepienie dziewczętom w wieku 11-15 lat.

Rak szyjki macicy to drugi na świecie co do częstotliwości nowotwór, który występuje u kobiet. W Polsce na ten typ nowotworu zapada 3600 kobiet rocznie, z czego co roku umiera około 2000. Jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie. Zakażeniu wirusem można zapobiec wykonując m.in. szczepienie ochronne.

 


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie