Powiat Gostyniński uruchomił Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-BOK jest miejscem, gdzie są umieszczone wszystkie niezbędne informacje dotyczące form załatwienia spraw zarówno metodą tradycyjną - papierową i poprzez formularze elektroniczne umożliwiające załatwienie niektórych spraw w danym wydziale Starostwa w Gostyninie.
Przewiń w dół aby czytać dalejNa stronie e-BOK Starostwa Powiatowego w Gostyninie do pobrania są dostępne wnioski, deklaracje, zgłoszenia itd. poszczególnych działów Starostwa w celu załatwienia różnych spraw przez mieszkańców powiatu. Zawarte są tam również informacje i procedury załatwiania spraw w jednostce.
Dodatkowo użytkownik strony ma do dyspozycji mapę z wykazem dróg w Powiecie Gostynińskim, począwszy od dróg gminnych, skończywszy na drogach krajowych. Ponadto na stronie e-BOK znajduje się mapa z miejscami wypadków drogowych, a także zdarzeń z udziałem zwierząt.
http://ebok.gostynin.powiat.pl/
Polecane dla Ciebie
Szczepić? Nie szczepić? Na raka szyjki macicy umiera rocznie 2000 kobiet
Wg specjalistów zaleca się wykonać szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka dziewczętom w wieku 11-15 lat.
Przewiń w dół aby czytać dalejW Gostyninie prawdopodobnie w maju ruszy akcja szczepień dla 15-letnich dziewczynek przed groźnym wirusem HPV. Jak mówią organizatorzy taka szczepionka uchroni dziecko przed rakiem szyjki macicy!
Gostynin w tym roku zaplanował 85.000,00 zł na realizację programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego.
Z tych pieniędzy ma być zaszczepionych bezpłatnie ok. 100 osób.
Program bezpłatnych szczepień w Gostyninie jest prowadzony już od kilkunastu lat.
Wirus HPV jest bardzo rozpowszechniony, w trakcie swojego życia spotyka się z nim ponad 70% aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn. Wirusem brodawczaka można się zakazić bardzo łatwo i nie jest to problem obciążenia genetycznego, jak się powszechnie sądzi. Na szczęście można zapobiec jego wystąpieniu dzięki profilaktycznym szczepieniom.
Wg specjalistów zaleca się wykonać szczepienie dziewczętom w wieku 11-15 lat.
Rak szyjki macicy to drugi na świecie co do częstotliwości nowotwór, który występuje u kobiet. W Polsce na ten typ nowotworu zapada 3600 kobiet rocznie, z czego co roku umiera około 2000. Jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie. Zakażeniu wirusem można zapobiec wykonując m.in. szczepienie ochronne.