Wczytywanie zawartości

Informacje Gorący temat (czytany 2900 razy)

Prawie 30 mandatów w 1 dzień. Policja podsumowuje działania NURD


mandat bezpieczeństwo drogówka

W piątek (08.09.) policjanci drogówki przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego pod nazwą „NURD”. Natomiast od dzisiaj (11.09.) przez cały okres jesienno-zimowy będą prowadzić działania „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” mające na celu m.in. promowanie i egzekwowanie obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych.


Wczytywanie zawartości...

Działania NURD miały na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych” w ruchu drogowym. Stróże prawa odnotowali 24 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi i 10  wykroczenia popełnionych przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 29 mandatów karnych oraz zastosowali 5 pouczeń.

Jednocześnie informujemy, że od dzisiaj (11.09.) policjanci rozpoczynają działania profilaktyczno-prewencyjne „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez m.in. promowanie oraz egzekwowanie obowiązku używania elementów odblaskowych, ale również właściwego oświetlenia rowerów, motorowerów i motocykli.  

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek stosowania odblasków. Pieszy ubrany w ciemny strój, pozbawiony elementów odblaskowych, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów, podczas gdy osoba mająca na sobie widoczne odblaski może zostać zauważona z odległości nawet 150 metrów.

Dla kierującego pojazdem każdy metr tej odległości, to dodatkowy czas na to, aby właściwe zareagować i uniknąć tragedii. Niech elementy odblaskowe staną się elementem naszej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie!

 


Tematy: mandat bezpieczeństwo drogówka

Komentarze


  • Maju! Na tym odcinku drogi nie ma znaku zakazu jazdy rowerem. A ścieżka rowerowa zaczyna przypominać dżunglę...Błoto i krzaki...

  • Zachęcam Policję do podjęcia akcji informacyjnej wobec rowerzystów, poruszających się po jezdni mimo przebiegającej obok ścieżki rowerowej np. na odcinku od skrzyżowania ul.18 stycznia z obwodnicą do Zalesia. Jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie i rowerzyści nagminnie naruszają przepisy zobowiązujące ich do korzystania ze ścieżki, jeśli taka istnieje,

Weź udział w dyskusji

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij