zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (2900 odsłon)

Prawie 30 mandatów w 1 dzień. Policja podsumowuje działania NURD


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

mandat bezpieczeństwo drogówka

W piątek (08.09.) policjanci drogówki przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego pod nazwą „NURD”. Natomiast od dzisiaj (11.09.) przez cały okres jesienno-zimowy będą prowadzić działania „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” mające na celu m.in. promowanie i egzekwowanie obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych.


Działania NURD miały na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych” w ruchu drogowym. Stróże prawa odnotowali 24 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi i 10  wykroczenia popełnionych przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 29 mandatów karnych oraz zastosowali 5 pouczeń.

Jednocześnie informujemy, że od dzisiaj (11.09.) policjanci rozpoczynają działania profilaktyczno-prewencyjne „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez m.in. promowanie oraz egzekwowanie obowiązku używania elementów odblaskowych, ale również właściwego oświetlenia rowerów, motorowerów i motocykli.  

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek stosowania odblasków. Pieszy ubrany w ciemny strój, pozbawiony elementów odblaskowych, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów, podczas gdy osoba mająca na sobie widoczne odblaski może zostać zauważona z odległości nawet 150 metrów.

Dla kierującego pojazdem każdy metr tej odległości, to dodatkowy czas na to, aby właściwe zareagować i uniknąć tragedii. Niech elementy odblaskowe staną się elementem naszej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie!

 

Tematy:mandatbezpieczeństwodrogówka

Sprawdź też: Fizykoterapia GostyninFryzjer damski GostyninKancelarie prawne Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Maju! Na tym odcinku drogi nie ma znaku zakazu jazdy rowerem. A ścieżka rowerowa zaczyna przypominać dżunglę...Błoto i krzaki...

  • Zachęcam Policję do podjęcia akcji informacyjnej wobec rowerzystów, poruszających się po jezdni mimo przebiegającej obok ścieżki rowerowej np. na odcinku od skrzyżowania ul.18 stycznia z obwodnicą do Zalesia. Jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie i rowerzyści nagminnie naruszają przepisy zobowiązujące ich do korzystania ze ścieżki, jeśli taka istnieje,

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


X Gminne Dożynki Ekologiczne w Sierakówku [ZDJĘCIA]
X Gminne Dożynki Ekologiczne w Sierakówku [ZDJĘCIA]
X Gminne Dożynki Ekologiczne w Sierakówku [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij