Popularny: 1700 odsłonInformacje2 lipca, 16:07,

Regał warsztatowy na sprzedaż

Regał warsztatowy na sprzedaż

Gostynińska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gostyninie zaprasza do zakupu solidnego regału warsztatowego z 6 półkami (grubość półki 1,5cm) o wymiarach: wysokość 210, szerokość 105, głębokość 69 w ilości 5 szt; cena za 1szt - 80zł.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 17
Termin składania ofert do 16.07.2019 r.

Termin składania ofert do 16.07.2019 r. KONTAKT DO BIURA GSM: 24-235-20-26.

autor/źródło: GSM Gostynin

Napisz komentarz

Informacje2 lipca, 15:42,

Twoje uprawy ucierpiały z powodu suszy? Złóż wniosek

Twoje uprawy ucierpiały z powodu suszy? Złóż wniosek

W związku z wystąpieniem szkód spowodowanych suszą w 2019 r. na terenie Miasta i Gminy Sanniki, Burmistrz Miasta i Gminy Sanniki informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Szczegóły w artykule

Wnioski należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Sanniki (pokój nr 3) do dnia 08 lipca 2019 r. (włącznie).

Wzór wniosku dostępny jest :

  • w formie papierowej w Urzędzie Miasta i Gminy Sanniki
  • na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Sanniki
  • pod adresem:

https://mazowieckie.pl/pl/urzad/struktura-organizacyjna/wydzial-bezpieczenstwa/sprawy-oddzialu-rolnic/aktualnosci/38140,Zarzadzenie-nr-97-Wojewody-Mazowieckiego-z-dnia-23-kwietnia-2019-r-w-sprawie-pow.html?sid=8496f69f32676dfee6010ce1f1b99489

Szacowania szkód dokona powołana przez Wojewodę Mazowieckiego komisja zgodnie z regulaminem działania, szacowania dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji. Przy szacowaniu szkód należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia. Minimalna powierzchnia jednolitej uprawy na działce, na której zostały uszkodzone uprawy, nie może być mniejsza niż 0,1ha.

Szkody powstałe wskutek suszy, szacuje się w oparciu o dane dostępne na stronie internetowej http://www.susza.iung.pulawy.pl – wyłącznie dla wybranych gatunków roślin oraz rodzajów gleb.

Aby sprawdzić, czy uprawa kwalifikuje się do szacowania należy, na podstawie map oraz danych tabelarycznych, ocenić położenie plantacji oraz gatunek roślin dla których szacowanie szkód będzie mogło być dokonane. W przypadku nie kwalifikowania się uprawy na podstawie danych IUNG nie będzie ona szacowana.

Do wniosku o szacowanie szkód należy załączyć kopię wypełnionego wniosku o przyznanie płatności obszarowych na rok 2019 oraz kopie zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) We wniosku o szacowanie szkód należy bezwzględnie zachować zgodność powierzchni wszystkich upraw z powierzchnią deklarowaną do płatności obszarowych. 

Wniosek (.pdf)

autor/źródło: UM Sanniki
Tematy:Susza

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie