Informacje26 lipca 2020, 09:35,

Sprawdzamy ile kalorii ma musli. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma musli. Byliśmy zaskoczeni

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność musli. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w musli pochodzą w 12% z białka, 71% z węglowodanów i 17% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Muesli)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma musli lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w musli, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Musli - kalorie i wartości odżywcze

Musli zawiera 378 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 16% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g musli można porównać do kalorii, które zawiera np. 7 jabłek, 4.5 szklanki coli, 3.5 plastry sera żółtego, 3.5 kromki chleba, 3 szklanki mleka, 19.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 54 minuty, pływać przez 45 minut lub biegać przez 38 minut.

Czy musli tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Musli to produkt o jednej z najwyższych ilości kalorii w kategorii produkty zbożowe. Spożywanie musli wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w musli?

Musli zawiera 11.2 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w musli?

Musli zawiera 63.9 g węglowodanów na 100g.

Ile waży musli?

Jesteśmy w trakcie ważenia musli. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g musli.

Ile błonnika jest w musli?

Musli zawiera w sobie 9.7 g błonnika na 100g.
100g musli zawiera ok. 9.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 32% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie