Informacje5 lutego 2018, 19:38,

Teczki, notesy, kalendarze. Czyli jak się zareklamować, by nie wydać fortuny

Teczki, notesy, kalendarze. Czyli jak się zareklamować, by nie wydać fortuny

Ograniczony budżet dla firmy oznacza często ograniczenia w wydatkach. Ale ciągłe obniżanie kosztów jest ryzykowne. W niektórych przypadkach przeszkadza w osiągnięciu zamierzonego celu, jakim jest zwiększenie przychodów. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy z powodu ograniczeń finansowych firmy rezygnują z kampanii promocyjnych. Brak jakiegokolwiek marketingu może się jednak okazać jeszcze bardziej kosztowny. Na szczęście istnieje złoty środek, czyli tanie, a do tego użyteczne narzędzia marketingowe, które niewielkim nakładem kosztów mogą zapewnić firmom rozpoznawalność na rynku. Należą do nich zwłaszcza produkty drukowane.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Stwórz coś użytecznego

Jednym z najtrudniejszych aspektów efektywnego marketingu i zarządzania marką jest stworzenie odpowiedniego wizerunku marki i komunikatu, jaki firma chce wysyłać do potencjalnych klientów i partnerów. Niektóre przedsiębiorstwa wydają dziesiątki tysięcy złotych na reklamy w internecie, radiu i telewizji oraz produkcję bibelotów - z niewielką gwarancją sukcesu. W przeciwieństwie do reklam, które po chwili znikają w mrokach zapomnienia, oraz nikomu niepotrzebnych gadżetów, które zwykle trafiają do kosza, teczki reklamowe, kalendarze na biurko czy notesy – będą używane codziennie. Mogą nawet zostać wykorzystane ponownie do organizowania innych dokumentów.

Oddaj charakter swojej firmy

Dzięki strategicznemu planowaniu teczki reklamowe, kalendarze czy notesy można zaprojektować tak, aby wiele mówiły o filozofii firmy i tym, co odróżnia ją od konkurencji. Jeśli stawiasz w biznesie na innowacyjność, użyj jasnych, odważnych kolorów, które oddadzą nowoczesny charakter twojej firmy. Jeśli chcesz uzyskać bardziej wyważony, klasyczny efekt, rozważ delikatne kolory lub czarno-białą grafikę. Tekst i grafika służą do tego, by opowiedzieć historię twojej firmy. Jeśli w swoich teczkach reklamowych chcesz umieścić wiele dokumentów, wybierz grubszy papier lub dodaj powłokę ochronną. Do notesów możesz z kolei dodać eleganckie lub zabawne, w zależności od charakteru twojego biznesu, długopisy czy ołówki z logo twojej firmy.

Postaw na wszechstronność

Jedną z największych zalet papierowych narzędzi marketingowych, szczególnie tych do użytku codziennego, jest możliwość korzystania z nich podczas różnych wydarzeń, w tym spotkań handlowych, zebrań zarządu i konferencji branżowych. Projekt teczek reklamowych nie musi się więc zmieniać w zależności od tego, na jakie spotkanie akurat się udajesz. Także notesy reklamowe będą doskonałymi gadżetami na każdą okazję. Nie musisz więc wydawać pieniędzy na ciągłe dostosowywanie swoich materiałów promocyjnych do nowych okoliczności. Zaoszczędzi ci to dużo pieniędzy, a do tego zbuduje konsekwentny wizerunek twojej firmy.


Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłonInformacje5 lutego 2018, 12:47,

Koniec przygotowań. Łyżwiarze Zwoleń Team jadą na Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach: 500m, 1000m, 1500m, 3000m, które odbędą się w nadchodzący weekend w Tomaszowie Mazowieckim, będą kolejną imprezą na jedynym w kraju krytym torze w nowej hali lodowej. Zawody rozpoczną kategorie młodzik, a zakończą Masters.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Nie zabraknie akcentu z udziałem łyżwiarek szybkich UKS Zwoleń-Team z naszego powiatu: Mai Michalskiej /Gmina Gostynin/ i Zosi Kotfasińskiej /Miasto Gostynin/. Ponadto w kategorii masters M30-35 rywalizować będzie na wszystkich dystansach trener grupy Łukasz Flejszer /Gostynin/.

Zawodniczki do rywalizacji w sezonie zimowym przygotowywały się 3-4 razy w tygodniu m.in. na zajęciach z wrotkarstwa szybkiego w hali, siłowniach, zajęciach w terenie, a ostatnio na weekendowych wyjazdach na tory łyżwiarskie do Warszawy, Tomaszowa.

"Mamy za sobą pierwsze starty kontrolne w Pucharze Polski, które wypadły obiecująco - Zosia jak na pierwsze starty na 500m zrobiła wynik 55 sekund. Mamy nadzieję, że sobotnia rywalizacja przyniesie nowe rekordy i najważniejsze... zdobywanie "doświadczenia" - mówi trener.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie