500 odsłonInformacje20 maja 2023, 08:41,

UWAGA! Oszuści dzwonią do mieszkańców Gostynina. Apel Policji

UWAGA! Oszuści dzwonią do mieszkańców Gostynina. Apel Policji

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

(18.05) do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zgłosiła się jedna z mieszkanek z terenu miasta Gostynina informując, że w dniu dzisiejszym odebrała telefon od osoby, która podawała się z pracownika banku, twierdząc, że nn osoba usiłuje wziąć na jej konto kredyt następnie poleciła jej aby przelała wszystkie swoje oszczędności na konto podane przez oszusta. Policja przypomina - dzwoni do Ciebie osoba podająca się za wnuczka, policjanta, prokuratora, pracownika banku i chce twoich pieniędzy.Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

• Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego.

• W przypadku gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu Policję.

• Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej.

• Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy!

• Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.

Materiał przygotowano w ramach projektu pn. „Świadomy-Czujny-Bezpieczny” jest realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:oszuści

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie