Popularny: 1100 odsłonInformacje24 maja 2019, 07:19,

W przyszłym tygodniu zawyją syreny. Ćwiczenia RENEGADE-SAREX-2019

W przyszłym tygodniu zawyją syreny. Ćwiczenia RENEGADE-SAREX-2019

Udostępnij 17
Podczas ćwiczeń odbędzie się również wojewódzki trening systemu alarmowania i ostrzegania

W dniach 28-30 maja 2019 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 19. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej RP przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku.Podczas ćwiczeń zgodnie z zarządzeniem Wojewody Mazowieckiego odbędzie się również wojewódzki trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Po odebraniu z radiowej sieci ostrzegania o zagrożeniach z powietrza komunikatu o zagrożeniu na terenie powiatów województwa mazowieckiego zostaną włączone syreny alarmowe w trybie :

- „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut) oraz

- „Odwołania alarmu” (ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut).

Starosta Gostyniński – Szef Obrony Cywilnej Powiatu informuje, że w dniu 28 maja 2019 r. w godz. 9.00 – 18.00 podczas ćwiczenia mogą zostać przeprowadzone  głośne próby syren alarmowych na terenie Powiatu Gostynińskiego.

W ramach głośnej próby syren alarmowych, uruchamia się sygnały alarmowe, dźwiękowe, zgodnie z tabelą sygnałów alarmowych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

Biuro ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
Starostwa Powiatowego w Gostyninie

autor/źródło: Biuro ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
Tematy:Renegade

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie