Informacje4 października 2020, 09:35,

Zawartość kalorii w manioku. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w manioku. Dane zasakakują

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność manioku. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w manioku pochodzą w 3% z białka, 95% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Cassava)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma maniok lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w manioku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Maniok - kalorie i wartości odżywcze

Maniok zawiera 160 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości maniok (400 g) to około 640 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 27% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości maniok (400 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 12 jabłek, 8 szklanek coli, 6.5 plastrów sera żółtego, 6 kromek chleba, 5 szklanek mleka, 33.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 91 minut, pływać przez 75 minut lub biegać przez 64 minuty.

Czy maniok tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ilość kalorii w manioku jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii warzyw. Spożywanie manioku wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w manioku?

Maniok zawiera 1.36 g białka na 100g.
Średniej wielkości maniok (400 g) zawiera ok. 5.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w manioku?

Maniok zawiera 38.06 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości maniok (400 g) zawiera ok. 152.2 g węglowodanów.

Ile waży maniok?

Średniej wielkości maniok (część jadalna po obraniu) waży ok. 400g.

Ile błonnika jest w manioku?

Maniok zawiera w sobie 1.8 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości maniok (400 g) zawiera ok. 7.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 24% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie