6400 odsłonInformacje8 czerwca 2018, 17:52,

Zespół Szkół świętował jubileusz 50-lecia


Przez 50 lat swojej działalności szkoła doczekała się 4234 absolwentów

W piątek, 8 czerwca 2018 r. w Gostyninie odbyły się obchody 50-lecia Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, tzw. „elektryczniaka”.Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 września 1967 roku jako Technikum Elektryczne z siedzibą w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie, następnie na potrzeby szkoły otwarto warsztaty przy ulicy Kowalskiej a w 30. rocznicę otwarcia szkoły oddano do użytku obecny budynek szkoły przy ulicy Kowalskiej.

Przez 50 lat swojej działalności szkoła doczekała się 4234 absolwentów.

W piątek, 8 czerwca zorganizowano święto 50-lecia. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele NMP Matki Kościoła w Gostyninie, następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do siedziby szkoły przy ulicy Kowalskiej, gdzie w hali sportowej szkoły odbyła się część oficjalna. 50-lecie placówki świętowali dyrekcja, w tym również byli dyrektorzy, władze lokalne, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły, rada rodziców oraz absolwenci i obecni uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Gostyninie.

- Czuje się zaszczycona i wyróżniona, że mam przyjemność powitać takich wspaniałych gości – powiedziała na wstępie uroczystości dyrektor Izabela Sieradzka.

Z okazji święta, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Robacki odczytał okolicznościowy list gratulacyjny w imieniu Rady Miasta oraz wręczył kwiaty i prezent dla potrzeb szkoły.

Z okazji 50-lecia był okolicznościowy tort, biuletyn przedstawiający 50 lat historii "elektryczniaka", przedstawienie w wykonaniu uczniów, wystawa zdjęć a także wręczenie z okazji 50-lecia szkole medalu Pro Mazovia od Marszałka.

Do życzeń wszystkiego najlepszego dla całej społeczności szkoły przyłącza się również redakcja portalu Gostynin.Info.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Absolwentka, 14 lutego 2020
Nie było wielu A szkoda bo zapewno byłoby mile spotkanie po latach...nigdzie tego nie ogłaszano...zorganizujcie takie spotkanie.
bez komentarza, 12 czerwca 2018
No nie wiem czy wielu.... parę osób biorąc pod uwagę ilość absolwentów. Ani termin ani organizacja . Jakoś tak ...zmarnowano taką świetną okazję do prawdziwych spotkań po latach.SZKODA !!
emerytka, 12 czerwca 2018
Było nas emerytów wielu. To było miłe spotkanie po latach.
Dodaj ogłoszenie