1100 odsłonInformacje19 kwietnia 2018, 10:07,

Mazur odpadł z Pucharu Polski

W środę, 18 kwietnia 2018 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Przepustką do gry było zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski Płockiego OZPN.

Mazur do Radomia pojechał na pojedynek z Bronią Radom, zespołem IV Ligi Mazowieckiej Gr. Południowej.

Początek meczu na nowoczesnym Stadionie Miejskim im. Marszałka Piłsudskiego w Radomiu był dość wyrównany, po lekkiej przewadze w pierwszych minutach gospodarzy z Radomia, do przerwy na zegarze nowoczesnego Stadionu Miejskiego im. Marszałka Piłsudskiego widniał remis 0:0.

Po przerwie Broń znów zaatakował, jednak swojej przewagi gospodarze nie potrafili udokumentować zdobyciem gola. W 74 minucie doskonałą okazję, najlepszą w meczu zmarnował Rafał Wilamowski. Napastnik Mazura przejął pikę od ostatniego obrońcy gospodarzy, popędził w kierunku bramki strzeżonej przez bramkarza gospodarzy Pawła Młodzińskiego, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę i ta wyszła poza linię końcową.

Gospodarze wynik ustalili w 87 i 90 minucie, gdy piłkarze Mazura opadli z sił. W 87 minucie strzałem z kilku metrów piłkę do siatki wbił Dominik Leśniewski a w ostatniej akcji meczu po akcji lewą stroną i podaniu wynik ustalił 16-letni Patryk Lis.

Mazur odpadł z rozgrywek pucharowych, stąd pozostaje podopiecznym trenera Waldemara Figurskiego walka w rozgrywkach IV Ligi. W niedzielę, 22 kwietnia (g. 11:00) Mazur uda się na najdalszy wyjazd w tym sezonie – ponad 230 kilometrów - do Siedlec, gdzie rywalem będą rezerwy Pogoni Siedlce.

Broń Radom - Mazur Gostynin 2:0

Bramki: 87' Dominik Leśniewski, 90' Patryk Lis

Broń: Paweł Młodziński – Jakub Góźdz, Marcin Grunt, Wojciech Kupiec, Przemysław Wicik, Dominik Leśniewski (89' Patryk Lis), Maciej Załęcki (46' Piotr Nowosielski), Vladen Shkuratko, Wiktor Putin, Emil Więcek (89' Adam Warych), Adam Niemyjski (46' Adam Imiela); trener: Artur Kupiec

Mazur: Hubert Borowy – Łukasz Kiełbasa, Arkadiusz Majchrzak, Piotr Dutkiewicz, Michał Matecki (46' Patryk Matusiak), Bartosz Wiśniewski (78' Eryk Przybylski), Konrad Popławski, Bartłomiej Dębicki (79' Mateusz Ostrowski), Jarosław Kułaga, Jakub Kustra, Bartosz Komorowski (71' Rafał Wilamowski); trener: Waldemar Figurski

Żółte kartki: Załęcki – Kułaga, Matusiak