Popularny: 2300 odsłonInformacje11 lipca, 12:01,

Najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

Najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 9
W minione wakacje przy wykonywaniu tego manewru doszło do ponad 350 wypadków


W wakacje 2018 roku z powodu nieprawidłowo wykonanego wyprzedzania doszło do 352 wypadków, w których zginęło 56 osób a 422 zostało rannych. Należy zaznaczyć, że wśród wszystkich przyczyn wypadków drogowych to właśnie ten błędnie wykonany manewr powodował największe prawdopodobieństwo powstania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

  • ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu,
  • kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,
  • kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:wypadki

Napisz komentarz

Popularny: 3700 odsłonInformacje11 lipca, 10:26,

Pierwszy pozew przeciwko ośrodkowi przy Zalesiu. Pacjent domaga się pieniędzy

Pierwszy pozew przeciwko ośrodkowi przy Zalesiu. Pacjent domaga się pieniędzy

Media ogólnopolskie informują, że do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pierwszy pozew pacjenta Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, dotyczący warunków odbywania terapii w ośrodku przy ulicy Zalesie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 61
Regulamin ośrodka rzekomo ogranicza wolności obywatelskie

Pacjent, który od trzech i pół roku przebywa w ośrodku, pozwał Skarb Państwa, reprezentowany przez Ministerstwo Zdrowia, za krzywdy, których już miał doznać. Domaga się 55 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Nie jest podane, z jakiego powodu osoba ta znalazła się za murami KOZZD.

– Przed sądem dochodzimy zaniechania naruszeń dóbr osobistych, które mają miejsce w ośrodku w Gostyninie. Z naszych informacji wynika, że panuje tam przeludnienie i dochodzi do łamania praw człowieka – powiedział dla „Gazety Wyborczej” radca prawny Piotr Golędzinowski.

Do pozwu dołączono także, jak informuje Gazeta Wyborcza, wniosek o zabezpieczenie. Dotyczy on regulaminu ośrodka, który – zdaniem prawników – wbrew konstytucji ogranicza wolności obywatelskie.

Autor pozwu razem z pięcioma innymi osobami mieszka w sali o powierzchni 27 metrów kwadratowych. I tak jest lepiej niż było, gdyż wcześniej powierzchnię tę dzielił między jeszcze siedem innych osób. Do tego problemem stają się warunki sanitarne.

Te szczególnie w upalne dni są ciężkie, gdyż budynek bardzo się nagrzewa, nie ma w nim klimatyzacji na salach pacjentów, a okna można jedynie uchylić.

Pacjenci uznani za agresywnych, którym podano silne środki uspokajające, nie wstają z łóżek. Nie są w stanie zadbać o higienę a pozostali mogą wyjść na zewnątrz tylko na godzinę. Już w 2017 r. krytykował to Europejski Komitet do spraw Zapobiegania Torturom (CPT), ale jego zaleceń nie zrealizowano.

KOZZD wybudowano i zaplanowano w nim pobyt nie więcej niż 60 pacjentów. Dziś przebywa tam 65 osób.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info
Tematy:KOZZDpozew

Napisz komentarz

Komentarze

To ja, 12 lipca
Nie wszyscy zrobili cos zlego i tam sa ,i trzeba sie nad tym zastanowic ,bo kazdy moze sie tam znalezc i to zaczyna byc niebezpieczne .
abc, 11 lipca
Nie ma klimatyzacji.....dobre????????????????????
Patologia dyrektorska, 11 lipca
Jak tam pracować
Dodaj ogłoszenie