Popularny: 5700 odsłonInformacje8 lipca, 15:25,

Sławomir Świerzyński nielegalnie rozpowszechniał płyty z filmem o Janie Pawle II? Sąd wydał wyrok

Sławomir Świerzyński nielegalnie rozpowszechniał płyty z filmem o Janie Pawle II? Sąd wydał wyrok

Z akt sprawy do których dotarli dziennikarze "Gazety Wyborczej" wynika, że gwiazdor disco polo bezprawnie rozpowszechniał płyty z filmem o Janie Pawle II, które były prezentem dla uczestników pokazu kołder

Lider Bayer Full Sławomir Świerzyński miał dopuścić się naruszenia praw autorskich i czerpania korzyści majątkowej z bezprawnej produkcji i rozpowszechniania płyt - informuje serwis "Gazeta Wyborcza". Z akt sprawy do których dotarli dziennikarze "Gazety Wyborczej" wynika, że gwiazdor disco polo bezprawnie rozdawał płyty z filmem o Janie Pawle II, które były prezentem dla uczestników pokazu kołder.W 2005 roku doszło do współpracy Sławomira Świerzyńskego z zajmującą się dystrybucją filmową wrocławską firmą Hagi Film. Porozumienie zostało udokumentowane jedynie podpisaniem listu intencyjnego, wyrażającego chęć współpracy - powiedział "Gazecie Wyborczej" Stefan Hałabiś prezes Hagi Film. Pomimo tego Świerzyński posługiwał się nim w poszukiwaniu partnerów biznesowych.

"Od Hagi Film Świerzyński dostał do wglądu próbki filmów, w tym dokument o papieżu "Jan Paweł II – człowiek, który zmienił świat". Wyłączność na rozpowszechnianie miała nadal spółka Hagi, do której muzyk powinien się każdorazowo zgłaszać, gdy znajdywał klienta. Wtedy ustalane byłyby dokładne warunki transakcji" - czytamy w serwisie Onet.pl.

Jeszcze w tym samym roku Lider Bayer Full znalazł klienta, dla którego miał przygotować "pocztówkę multimedialną" zawierającą między innymi film o papieżu. Płyty były rozdawane na organizowanych przez klienta Świerzyńskiego pokazach pościeli.

Według ustaleń "Wyborczej" za "pocztówkę" otrzymał od firmy organizującej pokazy pościeli ponad 14 tysięcy złotych zaliczki. Nie poinformował o tym Hagi Film, tym samym sprzedając dzieło do których nie miał praw.

Za czerpanie korzyści majątkowej z cudzej własności oraz naruszenie praw autorskich sąd ukarał Sławomira Świerzyńskiego grzywną w wysokości 14 751 zł, którą musiał zapłacić na rzecz Hagi Film.  Lider Bayer Full złożył apelację, jednak Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok.

autor/źródło: Redakcja

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

tomasz, 17 lipca
Jak każdy kłamczuch przytulił się do pisu
obatel, 10 lipca
NIECH ODDA ZAPOMOGĘ 1,5 MLN.ZŁ .
Robert N, 9 lipca
Prawdziwy Bayer Ciul.
Dodaj ogłoszenie