Informacje9 października, 08:32,

Szczepienia przeciw grypie

Szczepienia przeciw grypie

Zapobieganie zachorowaniom na grypę i jej groźnym powikłaniom to wciąż wielkie wyzwanie. Pojawiło się światełko w tunelu w postaci zwiększenia liczby osób zaszczepionych. Niestety w Polsce tzw. współczynnik wyszczepialności utrzymuje się wciąż na niskim poziomie.


Udostępnij 11
Szczepienie to najskuteczniejsza metoda zapobiegania powikłaniom pogrypowym


Szczepienie ochronne przeciw grypie jest najskuteczniejszą formą ochrony przed zachorowaniem i pogrypowymi powikłaniami. Obecnie eksperci zalecają szczepienie wszystkim osobom powyżej 6 miesiąca życia. Pacjenci przewlekle chorzy, kobiety w ciąży i osoby starsze są grupami szczególnie rekomendowanymi do corocznych szczepień przeciw grypie.

Najlepiej zaszczepić się w okresie od września do końca grudnia, tak aby zdążyć przed szczytem zachorowań na grypę, który występuje między styczniem a marcem.

Przeczytaj też: Pijany kierowca staranował ogrodzenie remizy

Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w poprzednim sezonie grypowym (od września 2018 r. do końca sierpnia 2019 r.) wyniosła ponad 4,6 mln osób, z których 17,5 tysiąca wymagało pobytu w szpitalu. Co więcej, zanotowano aż 150 zgonów, czyli 3-krotnie więcej niż w sezonie 2017/2018.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 9000 odsłonInformacje9 października, 12:02,

Park Handlowy przy Zamku już otwarty

W środę (9 października br.) o godzinie 9.00 nastąpiło wielkie otwarcie Parku Handlowego przy Zamku Gostynińskim.


Udostępnij 78
Tłumy na otwarciu

W dniu otwarcia na najmłodszych gości czekała moc atrakcji: animacje z klaunami, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, wata cukrowa, malowanie buziek i inne. Klienci mogą obecnie dokonywać zakupów w 6 lokalach sieci: NEONET, KS SPORT, CCC, PEPCO, KIK, ROSSMANN w godzinach od 9:00 do 21:00.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie