PKP montuje wiaty na gostynińskim dworcu – rok negocjacji przyniósł efekt
Po ponad rocznych staraniach burmistrz Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej na gostynińskim dworcu PKP rozpoczął się montaż długo oczekiwanych wiat peronowych.
Podróżni korzystający z gostynińskiego dworca kolejowego w końcu mogą liczyć na lepszy komfort oczekiwania na pociąg. Na peronach rozpoczął się montaż nowoczesnych wiat, które mają chronić pasażerów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
– Niewielka rzecz, a bardzo cieszy. Od ponad roku zabiegałam o to, żeby w Gostyninie, na naszym gostynińskim peronie stanęły wiaty peronowe i oto dzisiaj trwa montaż właśnie tych wiat – podkreśla burmistrz Agnieszka Korajczyk-Szyperska.
Realizacja tego zadania wymagała długotrwałych negocjacji z PKP. Jak przyznaje sama burmistrz, za sukcesem stoi wiele miesięcy intensywnych działań.
– Kilkadziesiąt telefonów, spotkania, pisma… i nareszcie. Zadanie realizuje PKP. Mała rzecz a cieszy – mówi z satysfakcją Agnieszka Korajczyk-Szyperska.
Montaż wiat to jednak nie tylko kwestia poprawy komfortu podróżnych. Jak zaznacza burmistrz, inwestycja ta ma znacznie szersze znaczenie dla przyszłości gostynińskiego dworca.
– Jest to też bardzo dobra wiadomość, ponieważ rokuje to bardzo dobrze na przyszłość w sprawie naszego dworca PKP, no i podziału działek, na których chcemy robić w najbliższym czasie remonty – wyjaśnia burmistrz Korajczyk-Szyperska.
Obejrzyj zdjęcia
Podobało Ci się? Udostępnij!