Popularny: 4800 odsłonInformacje4 września 2019, 18:11,

Zmiana dyrektora Szkoły Podstawowej w Białotarsku

Zmiana dyrektora Szkoły Podstawowej w Białotarsku

Udostępnij 67
Wójt Edmund Zieliński postanowił przyznać funkcję dyrektora radnemu powiatu gostynińskiego z ramienia PiS Pawłowi Pilichowiczowi

Od 1 września nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku. Po wielu kadencjach zarządzania placówką przez Adama Świderskiego nowym dyrektorem został Paweł Pilichowicz.Pierwszy konkurs został unieważniony Zarządzeniem wójta Edmunda Zielińskiego zarządzeniem nr 66/2019 z dnia 10 lipca 2019 roku.:

§ 1. Unieważniam przeprowadzony w dniu 8 lipca 2019 r. konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku wszczęty na podstawie Zarządzenia Nr 49/2019 Wójta Gminy Gostynin z dnia 6 czerwca 2019 r. w sprawie: ogłoszenia konkursu w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie, dyrektora Szkoły Podstawowej w Teodorowie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu z powodu nieuzasadnionego dopuszczenia kandydatów do postępowania konkursowego.

Drugi konkurs również nie przyniósł rozwiązania, ponieważ połowa członków komisji opowiedziała się za Pawłem Pilichowiczem, a druga połowa za Adamem Świderskim. W tej sytuacji wójt Edmund Zieliński postanowił przyznać na 5 lat funkcję dyrektora radnemu powiatu gostynińskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Pawłowi Pilichowiczowi.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

321, 7 września 2019
po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców a z góry wiadomo że będzie pozytywna ( nikt nie chce się narażać szczególnie rodzice) można być dyrektorem bez konkursu . Dla ciekawych zarządzenia wójta nr. 36/2013 i 58/2018 więc polityka nie ma tu chyba nic do rzeczy
rodzic, 7 września 2019
Białotarsk nie był najlepszy. Zdarzał się wyższy wynik z jednego może przedmiotu, ale reszta nisko.
Lucek, 6 września 2019
Porazka totalna. Ciekawe jak beda teraz wygladaly wyniki uczniow. Bialotarsk byl zawsze najlepszy....zeby nie bylo jak w innych przypadkach gdzie doszla do wladzy doj...a zmiana i nie bylo drugiego Janowa Podlaskiego?
Dodaj ogłoszenie