InformacjeGorący temat (1000 odsłon)

10 tysięcy złotych. Przez taką sumę Starostwo unieważniło przetarg w sprawie Ziejkowej


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

ziejkowa przetarg skażenie

Niestety, usunięcie części chemikaliów składowanych na działce 279/15 przy ulicy Ziejkowej w Gostyninie przedłuży się z uwagi na fakt, iż Starostwo Powiatowe w Gostyninie unieważniło przetarg na usunięcie niebezpiecznych odpadów. Pierwsze postępowanie, w którym wyłoniono spółkę Port Service S.A z Gdańska o 10 000 złotych przekroczyło zaplanowany na ten cel budżet.


Najpierw upały i temperatura powyżej 26 stopni Celsjusza, która uniemożliwia przystąpienie do działań usunięcia części niebezpiecznych chemikaliów z działki, za którą odpowiedzialną za usuniecie jest Gmina Miasta Gostynina.

Teraz w sprawie usunięcia „bomby ekologicznej” z Gostynina nawarstwiły się kolejne problemy. Otóż, jak poinformowało w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwo Powiatowe w Gostyninie „Zamawiający Powiat Gostyniński na podstawie (…) informuje, że unieważnia przedmiotowe postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania”.

Przetarg, o czym informowaliśmy kilkanaście dni temu, wygrała firma Port Service Sp. z o.o z Gdańska, która również zajmie się usunięciem odpadów z części działki, za którą za procedurę przetargową odpowiadała Gmina Miasta Gostynina. Oferta złożona – 450 000 złotych brutto o 10 000 złotych przekraczała sumę, zaplanowaną na ten cel.

Co teraz? Najprawdopodobniej potrzebne będą zmiany budżetowe w celu zwiększenia kwoty, przeznaczonej na to zadanie i wówczas Starostwo Powiatowe ogłosi drugi przetarg na wykonanie zadania. Sprawę będziemy monitorować.

Tematy:ziejkowaprzetargskażenie

Sprawdź też: Usługi kosmetyczne, kosmetyczka GostyninKancelaria notarialna GostyninFotograf Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Po co drugi przetarg? Pierwszy osiągnął zaplanowany efekt. Jest pretekst, żeby nie dotykać śmierdzącego tematu i o to chodziło!

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


1
2
Będzie burza. Prędkość wiatru do 115 km/h
dodano: 10 sierpnia, 3200 odsłon
3
Policja poszukuje nowych funkcjonariuszy
dodano: 8 sierpnia, 1500 odsłon
4
VII Piknik w Lipiankach - zaproszenie
dodano: 8 sierpnia, 1400 odsłon
5

Galerie zdjęć


Budowa chodnika na Zazamczu coraz bliżej. Jest zapytanie ofertowe
Budowa chodnika na Zazamczu coraz bliżej. Jest zapytanie ofertowe
Budowa chodnika na Zazamczu coraz bliżej. Jest zapytanie ofertowe

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij