Popularny: 500 odsłonInformacje7 kwietnia, 13:35,

17-latek odpowie za wymuszenie rozbójnicze

17-latek odpowie za wymuszenie rozbójnicze

Napastnik zażądał od 15-latka wydania pieniędzy

17-letni płocczanin został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji płockiej komendy, po tym, jak na ulicy zaatakował przechodzącego nastolatka. Napastnik zażądał od niego wydania pieniędzy, a kiedy ich nie otrzymał, uderzył w twarz nastolatka po czym zabrał mu z rąk butelkę z sokiem owocowym. 17-latek usłyszał w prokuraturze zarzut wymuszenia rozbójniczego i objęty został dozorem policyjnym.Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, na jednej z płockich ulic. Przechodzącego chodnikiem nastolatka zaczepił 17-latek. Zażądał od niego wydania słuchawek i pieniędzy, po czym uderzył go w twarz. Kiedy nie otrzymał gotówki, wyrwał z rąk 15-latka butelkę z sokiem owocowym i uciekł. Przerażony nastolatek o całym fakcie dopiero na drugi dzień, po południu poinformował policjantów.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. nieletnich Wydziału Prewencji płockiej komendy Policji szybko zajęli się sprawą i już w niespełna dwie godziny od zgłoszenia zatrzymali 17-letniego napastnika. Płocczanin piątkową noc spędził w policyjnym areszcie.

W sobotę w prokuraturze usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego, za który grozi mu nawet kilka lat więzienia. Decyzją prokuratora podejrzany 17-latek objęty został policyjnym dozorem.

autor/źródło: KMP Płock
Tematy:rozbój

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie