Popularny: 2300 odsłonInformacje16 maja, 15:37,

21-latek w trakcie kursu na prawo jazdy, wsiadł za kierownicę audi mając prawie pół promila alkoholu

21-latek w trakcie kursu na prawo jazdy, wsiadł za kierownicę audi mając prawie pół promila alkoholu
Źródło foto: archiwum redakcji

O prawie jazdy może zapomnieć

Policjanci z gostynińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej audi, którym kierował 21-letni mieszkaniec pow. gostynińskiego. W trakcie kontroli okazało się, że 21-latek odbywa kursu na prawo jazdy kat. „B”. Przeprowadzone badanie stany trzeźwości wykazało, że kierował on audi mając prawie pół promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.W minioną niedzielę (14.05) około godz. 15 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy w trakcie patrolu miejscowości Choinek zatrzymali do kontroli drogowej audi. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec pow. gostynińskiego. Mężczyzna, w trakcie kontroli oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Informację tą potwierdzili policjanci w policyjnych systemach informatycznych.

21-latek w rozmowie z policjantami przekazał, że jest obecnie w trakcie obywania kursu na prawo jazdy kat. „B”. Jednak, to nie były wszystkie problemy kierowcy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on audi mając prawie pół promila alkoholu w organizmie.

21-latkowi za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 3 oraz grzywna do 30.000 zł.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!
Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie