Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje6 lutego, 14:33,

25 tysięcy na rzecz WOŚP za artykuł redaktora z Lucienia

25 tysięcy na rzecz WOŚP za artykuł redaktora z Lucienia

Oprócz dokonania wpłaty, Gazeta Polska ma też przeprosić byłego premiera. Wyrok jest nieprawomocny

Gazeta Polska ma wpłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za zniesławienie – poinformował na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Sprawa dotyczy artykułu autorstwa Jacka Liziniewicza, redaktora m.in. Gazety Polskiej, pochodzącego z Lucienia.Czego dotyczy sprawa?

Taki wyrok w pierwszej instancji wydał warszawski sąd okręgowy po tym, jak pismo to zarzuciło Cimoszewiczowi, że pozostawił zdewastowaną leśniczówkę, jaką dzierżawił od Nadleśnictwa Hajnówka.

Cimoszewicz zdecydował się pozwać - w 2019 r. - gazetę kierowaną przez Tomasza Sakiewicza za artykuł Jacka Liziniewicza, redaktora Gazety Polskiej, komentatora TVP i Polskiego Radia, pochodzącego spod Gostynina i związanego ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości, za artykuł, sugerujący, że zdemolował leśniczówkę, którą w przeszłości wynajmował.

„Z kuchni zniknęły nie tylko meble, samowar oraz inne pamiątki, ale także piec. Powyrywano gniazdka i instalację elektryczną. Zabrano drzwi, ośnieżnice i parapety. Zerwano nawet... boazerię” – pisała Gazeta Polska.

Były premier w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odniósł się do rewelacji „Gazety Polskiej”. Jego zdaniem oskarżenia tygodnika są bezpodstawne.

– Po 18 latach najmu i niestającego remontu, uzgodniłem w ubiegłym roku warunki zwrotu leśniczówki (Lasom Państwowym – red.) i rozliczenia moich nakładów – odparł.

Dalej tłumaczył, że na wniosek nadleśnictwa usunął wszystko, czego właściciel nie chciał. Dodał, że rzeczoznawca z Naczelnej Organizacji Technicznej wycenił wartość pozostawionych inwestycji na ponad 130 tys. zł. Tymczasem nadleśnictwo zwróciło mu zaledwie 50 tys. zł.

Oprócz dokonania wpłaty, Gazeta Polska ma też przeprosić byłego premiera. Wyrok jest nieprawomocny.

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: archiwum redakcji

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Obiektywny, 7 lutego
Nienawiść goni nienawiść. Kiedy to się skończy? Okropne.
Czytelnik, 7 lutego
Bez komentarza.............
Tola, 6 lutego
Gonić Dziadostwo! Kiedy za swoje KŁAMSTWA zapłacą Mateuszek z Dudusiem?
Dodaj ogłoszenie