Popularny: 1800 odsłonInformacje11 października, 09:59,

29-latek produkował narkotyki. Nosił przy sobie broń, bo jak twierdził, czuł się zagrożony


Grozi mu do 10 lat więzienia

Extasy, sól kokainowa, broń, a także wiele substancji i przyrządów służących do wytwarzania środków odurzających, zabezpieczyli operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy. Właścicielem narkotyków, a zarazem producentem zabronionych substancji okazał się być 29-latek. Podejrzany w beczkach przechowywał substancje, które miały mu służyć do wytwarzania narkotyków. Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi nawet do 10 lat więzienia.Operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy zatrzymali w piątkowe popołudnie 29-latka. Policjanci mieli ustalenia, że mężczyzna ten może posiadać zabronione substancje jak i również, zajmować się ich produkcją. Wszystkie te podejrzenia szybko okazały się prawdą.

Mężczyzna miał przy sobie 150 gramów extasy, sól kokainową oraz broń. W toku przeszukania pojazdu jak i garażu na terenie rodzinnej posesji 29-latka policjanci zabezpieczyli kilka beczek z zawartością sypkich substancji służących najprawdopodobniej do produkcji środków odurzających, menzurki, wagę i innego rodzaju przedmioty służące do wytwarzania narkotyków. 29-latek przyznał, że ujawnione przyrządy produkcyjne, jak i substancje to jego własność. 

Wszystkie substancje jak i przedmioty zostały zabezpieczone. Broń, którą miał przy sobie podejrzany to replika, którą jak twierdził nosił bo czuł się zagrożony. 29-latek został zatrzymany, a wczoraj w płockiej prokuraturze usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat więzienia.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Konrad, 11 października
Tytuł artykułu wprowadza w błąd. Replika pistoletu o którą tutaj chodzi nie jest bronią w świetle prawa. Jest to co najwyżej "urządzenie miotające" przypominające broń palną. Polecam zapoznanie się z treścią UoBiA (Ustawa o Broni Palncej i Amunicji) i zawartymi tam definicjami broni.
Dodaj ogłoszenie