Informacje24 września, 10:01,

3 dni zmagań podczas Mistrzostw Polski i 17 medali dla UKS Zwoleń-Team


W zawodach rywalizowało około 350 sportowców

W dn. 11.09.-13.09.2020 r. w Dusznikach Zdrój odbyły się torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim, które zgromadziły ok. 350 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z 22 klubów naszego kraju.



Zawody rozpoczęły się w piątkowe popołudnie sprintami na 200 m. W kolejne dni rozegrano konkurencje na 500 m oraz biegi na punkty i na eliminacje.

Zmagania rozegrano w świetnych warunkach pogodowych, cieszy też obecność nowych klubów i frekwencja w niektórych kategoriach – juniorek C (młodziczek) startowało aż 57!

Mistrzostwom Polski towarzyszyły również zmagania dzieci (roczniki 2010 i młodsi) i starty mastersów (powyżej 30 r.ż. - również o tytuł Mistrza Polski).

Impreza najwyższej rangi okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i doskonałą promocją wrotkarstwa szybkiego w Polsce (dzięki transmisji on-line całych zawodów).

Tradycyjnie prym wiedli zawodnicy UKS Orlicy Duszniki Zdrój, UKS Znicz Kłodzko kluby sportowe
- z 15 letnim doświadczeniem
- z klasami sportowymi
- szkołami mistrzostwa sportowego
- z zapleczem sportowym – specjalistycznymi torami o 200 metrowej pętli i profilowanymi łukami
- systematycznym udziałem w zawodach międzynarodowych oraz obozach sportowych.
  

Ponadto do walki o medale włączyli się zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Pilica i IUKS Dziewiątka – z sekcji łyżwiarstwa szybkiego), Legii Warszawa, UKS Zryw Słomczyn, Sparty Grodzisk Mazowiecka, Skate Team Kowalow.

Również wysoką poprzeczkę postawili nasi reprezentanci z UKS Zwoleń-Team reprezentujący miasto i gminę Gostynin, którzy wywalczyli, aż 17 krążków torowych Mistrzostw Polski:

Nadia MACHAŁA (juniorka D2):
300 m sprint – złoty medal
2000 m – srebrny medal
1000 m – brązowy medal
1500 m – srebrny medal

Michał PAWŁOWSKI (junior C/młodzik):
200 m – złoty medal
500 m – brązowy medal
2000 m na punkty – srebrny medal
3000 m SZTAFETA – złoty medal

Wiktor SOBIECKI (junior C/młodzik):
200 m – brązowy medal
3000 m na eliminacje – brązowy medal
2000 m na punkty – brązowy medal
3000 m SZTAFETA – złoty medal

Piotr HYPSZER (junior C/młodzik):
3000 m SZTAFETA – złoty medal

Natalia SARZAŁA (juniorka C/młodziczka):
200 m – brązowy medal

Michalina ZALEWSKA (juniorka C/młodziczka):
200 m – srebrny medal
3000 m SZTAFETA – brązowy medal

Amelia KOWALCZYK (juniorka C/młodziczka):
3000 m SZTAFETA – brązowy medal

Julia HEINRICH (juniorka C/młodziczka):
3000 m SZTAFETA – brązowy medal

Rafał GAWEŁ (masters):
3000 m – brązowy medal

Łukasz FLEJSZER (masters):
200 m – złoty medal
1000 m – złoty medal

Pozostałe wyniki reprezentantów UKS Zwoleń-Team:

Kaja SOBIECKA (juniorka D2):
300 m sprint – VII miejsce
2000 m – VII miejsce
1000 m – X miejsce
1500 m – VI miejsce

Michał PAWŁOWSKI (junior C/młodzik):
3000 m na eliminacje – V miejsce

Wiktor SOBIECKI (junior C/młodzik):
500 m – IV miejsce

Piotr HYPSZER (junior C/młodzik):
200 m – VII miejsce
500 m – VII miejsce
3000 m na eliminacje – VI miejsce
2000 m na punkty – X miejsce

Natalia SARZAŁA (juniorka C/młodziczka):
500 m – IV miejsce w ĆWIERĆFINALE (nr 2)
3000 m na eliminacje – IV miejsce
2000 m na punkty – XIX miejsce

Michalina ZALEWSKA (juniorka C/młodziczka):
500 m – VI miejsce
3000 m na eliminacje – XXI miejsce
2000 m na punkty – VIII miejsce w kwalifikacjach BIEGU (nr 5)

Amelia KOWALCZYK (juniorka C/młodziczka):
200 m – X miejsce
500 m – V miejsce
3000 m na eliminacje – XIII miejsce
2000 m na punkty – VII miejsce

Julia HEINRICH (juniorka C/młodziczka):
3000 m na eliminacje – VIII miejsce 
2000 m na punkty – VIII miejsce w PÓŁFINALE

Zuzanna GRZELECKA (juniorka C/młodziczka):
200 m – XXIII miejsce
500 m – III miejsce w 1/8 finału (3)
3000 m na eliminacje – VIII miejsce
2000 m na punkty – XIV miejsce

Klaudia TYSZKIEWICZ (kadetka/juniorka mł.):
200 m – IV miejsce
500 m – IV miejsce
3000 m na eliminacje – IV miejsce
3000 m na punkty – IV miejsce

Paulina PRZYBYSŁAWSKA (seniorka):
200 m – V miejsce
500 m – IV miejsce
5000 m – VII miejsce

Rafał GAWEŁ (masters):
1000 m – IV miejsce

Moi zawodnicy (niektórzy z doświadczeniem 1 roku) rywalizowali z najlepszymi klubami na równym poziomie, czasami brakowało szczęścia, by być na podium. Sam udział w zawodach, oddany przez każdego zawodnika „wysiłek fizyczny, chęci” jest już sukcesem, zbieraniem doświadczeń, doskonaleniem umiejętności technicznych i taktycznych.

Specjalistyczny tor, który w przyszłości mógłby powstać w Gostyninie na pewno przyczyniłby się do osiągania wysokich wyników sportowych na torowych Mistrzostwach Polski, międzynarodowej arenie, promowania ciekawej aktywności fizycznej w naszym mieście.

Serdecznie dziękuję zawodnikom za ambitną walkę z utytułowanymi zawodnikami naszego kraju.

Gratuluję wszystkim zajętych wysokich wyników, których wyniki nie były przypadkowe – budowane na systematycznych treningach, wyrzeczeniach, przełamywaniem barier-rekordów, godzeniem nauki szkolnej z codziennymi, ciężkimi treningami (brak bezpiecznego toru wrotkarskiego) oraz kontuzjami.

Dziękuję również rodzicom za „mega” wsparcie, doping, słowa otuchy, opiekę, dowóz oraz sponsorom naszego pięknego namiotu, w którym mogliśmy odpoczywać między startami:
- firmie IZOLBET p. Kazimierzowi Majchrzakowi
- CAPITAL CARS p. Jarosław Jóźwiak
- wójtowi Gminy Gostynin p. Edmundowi Zielińskiemu
- bankowi BNP PARIBAS S.A. oddział Gostynin
- ALIOR BANK p. Monice Sadowskiej-Kaniera.
   

Nasz udział i nawiązanie walki z elitą (w tym 17 medali) z całą pewnością były świetną wizytówką dla miasta i gminy Gostynin !” – mówi trener: Łukasz Flejszer.

SPONSORZY ANALIZUJCIE TE WYNIKI I PUKAJCIE DO NAS !!!

Wszystkie wyniki: https://webapp.sportity.com/channel/MP2020/

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UKS Zwoleń Team

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

jadwiga Krupinska, 24 września
Wszystkim powodzenia w dalszej karierze sportowej,buziaczki dla wnusi
Dodaj ogłoszenie