Popularny: 6000 odsłonInformacje5 stycznia 2018, 00:15,

3 mln zł na rondo w Gostyninie. Radni PiS przeciwko uchwale budżetowej

Dokładnie 3 mln zł radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego przeznaczyli w uchwale budżetowej na rondo jakie ma powstać na skrzyżowaniu ulic Legionów Polskich i Kościuszki w Gostyninie. Przeciwko uchwale głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości.

Przewiń w dół aby czytać dalejPotwierdziliśmy to, tak często promująca się w Gostyninie radna Prawa i Sprawiedliwości Ewa Szymańska głosowała przeciwko uchwale budżetowej Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Źródło: Youtube,com

Uchwalona głosami innych radnych, uchwała budżetowa na 2018 rok to przede wszystkim historyczny poziom środków finansowych przeznaczonych na inwestycje w województwie mazowieckim, dokładnie dla naszego portalu wyjaśnia to radny  Sejmiku Woj. Mazowieckiego Stefan Kotlewski.

Przyszłoroczny budżet Mazowsza to przede wszystkim rekordowe środki na inwestycje, w tym 1,1 mld zł na modernizacje i budowy dróg czy doposażenie oraz remonty w mazowieckich instytucjach kultury i szpitalach.  

Planowane dochody wyniosą około 2,9 mld zł, z czego 2,3 mld zł to prognozowane dochody z podatków. Przyjęliśmy założenie, iż wydatki mają być na poziomie 3 mld zł, a wydatki inwestycyjne na poziomie 30-40% budżetu.

Zaplanowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wydatki inwestycyjne na 2018 r. dotyczą w dużej mierze infrastruktury drogowej. Na ten cel Mazowsze przeznaczy ponad 570 mln zł, w tym między innymi: budowa obwodnicy Gąbina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 577 relacji Łąck–Ruszki na terenie Gąbina – 25 mln zł, modernizacja drogi wojewódzkiej nr 575 Płock–Kazuń Nowy – 15 mln zł, a dla Gostynina: rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 573 (ul. Legionów Polskich) z droga wojewódzką bez numeru i drogą gminną nr 140189W w Gostyninie ul. Kościuszki, powiat gostyniński – 3 mln zł czy rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 573 na odcinku od km 14+550 do 16+613 na odcinku Bierzewice - Gostynin - III etap w km 15+580 do 16+613 – 4,5 mln zł.

 

Źródło: portaplock.pl

Niebezpieczne skrzyżowanie

 

Skrzyżowanie ulic Tadeusza Kościuszki i Legionów Polskich należy do najniebezpieczniejszych w Gostyninie. Bardzo często dochodzi tutaj do groźnych kolizji i wypadków. Za ponadprzeciętną ilość wypadków na skrzyżowaniu przy Netto kierowcy obwiniali złą organizację ruchu.

W tej sprawie interweniowała do Zarządu Powiatu Gostynińskiego radna Agnieszka Korajczyk - Szyperska.

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na jej interpelacje.


Napisz komentarz

Komentarze

kierowca, 10 lutego 2018
Niebezpieczny to jest rozjazd na rynku jadąc od zamku .Najpierw nie widać czy samochód jadący od kutna jedzie prosto czy może skręca .Jak opuścisz skrzyżowanie to ryp pasy kto to wymyślił .Paranoja
kierowca, 9 stycznia 2018
Bezsensowne trwonienie publicznych pieniędzy. Jest wiele dróg które wymagają remontu, rondo w tym miejscu tylko utrudni ruch.
henryk, 9 stycznia 2018
W tej kwestii popieram PIS Rondo jest to bez sensu
Informacje5 stycznia 2018, 00:00,

Nadal ciepło, ale z opadami. Prognoza dla Gostynina

Nadal ciepło, ale z opadami. Prognoza dla Gostynina


Wiosennych temperatur ciąg dalszy. Po ciepłym czwartku nadchodząca noc także będzie ciepła.Poranek powita nas 5 stopniami Celsjusza oraz przelotnymi opadami deszczu.

W piątek w ciągu dnia, będzie co prawda mniej słońca niż w czwartek ale na chłód nie będziemy mogli narzekać, ponieważ termometry wskażą maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Około południa oraz późnym wieczorem synoptycy przewidują przelotne opady deszczu.

Źródło: pogoda.interia.pl

 


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie