InformacjeGorący temat (3600 odsłon)

34-latka straciła prawo jazdy. Wpadła podczas rutynowej kontroli


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

nietrzeźwi nurd drogówka

Wczoraj (07.02.) gostynińscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Nie obyło się bez kar dla pieszych i kierowców, a dodatkowo 34-letnia żychlinianka straciła prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.


Policjanci ruchu drogowego cyklicznie skupiają uwagę na relacjach między kierującymi, a pieszymi. Oczywistym jest fakt, że w przypadku potrącenia przez samochód pieszy stoi na straconej pozycji, tym bardziej zadziwia, że piesi często łamią przepisy i narażają się na to niebezpieczeństwo.

Podczas wczorajszych działań policjanci odnotowali 9 sytuacji, w których piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozowolonym. Wobec 2 funkcjonariusze zastosowali pouczenie, pozostali piesi ukarani zostali mandatami. Równie nieodpowiedzialnie zachował się wczoraj 52-letni płocczanin, który w Stefanowie wykonywał manewr wyprzedzania bezpośrednio przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Kierujący Skodą za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Ponadto w trakcie działań policjanci zatrzymali 34-letnią żychliniankę, która kierowała Renault Trafic będąc w stanie po użyciu alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, a zgodnie z art. 87§1 kodeksu wykroczeń grozi jej kara grzywny lub aresztu oraz utrata uprawnień na okres od 6 do 36 miesięcy.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Pamiętajmy, że każda ze stron ma swoje prawa, ale również obowiązki. Należy stosować się do przepisów i  stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Tematy:nietrzeźwinurddrogówka

Sprawdź też: Protetyk GostyninRestauracje GostyninObiady domowe Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • wyjeżdżając z parkingu włączasz się do ruchu, ustąp pierwszeństwa!

  • znaki poziome na jezdni pozwalają (nakazują) na skręt w tym miejscu w lewo lub nakaz jazdy prosto.Kierowco patrz na znaki - na jezdni też!

  • to może ktoś jeszcze weźmie się za kierowców, którzy wymuszają pierwszeństwo, skręcając w lewo przy wyjeździe z parkingu przy Kaufland w ul. Wojska Polskiego

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Debata powiatowa „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” [ZDJĘCIA]
Debata powiatowa „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” [ZDJĘCIA]
Debata powiatowa „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij