Popularny: 2200 odsłonInformacje9 lipca, 11:48,

500+ w nowej odsłonie. W Mieście i Gminie Gostynin ruszyły wypłaty świadczeń

500+ w nowej odsłonie. W Mieście i Gminie Gostynin ruszyły wypłaty świadczeń

Od dnia 01 lipca 2019 r. na terenie miasta Gostynina oraz Gminy ruszyła realizacja programu Rodzina 500+ w nowej rozszerzonej odsłonie.


Udostępnij
Od początku lipca wpłynęło prawie 800 wniosków


"W okresie od 01 lipca do dnia dzisiejszego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie wpłynęło drogą elektroniczną 785 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Część z nich została już rozpatrzona, a świadczenia przyznane.

Ośrodek rozpatrzył 60 wniosków i wypłacił „świadczenie 500+” dla 43 dzieci z terenu miasta Gostynina. W dniu 09.07.2019 r. ruszyła również pierwsza wypłata  świadczeń na łączną kwotę 21 500,00 zł. Kolejne wypłaty będą realizowane w kolejnych dniach aby pieniądze trafiły jak najszybciej do gostynińskich rodzin" - informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie

W analogicznym okresie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie wpłynęło drogą elektroniczną 407 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Część z nich została już rozpatrzona, a świadczenia przyznane. Ośrodek rozpatrzył 128 wniosków i wypłacił „świadczenie 500+” dla 224 dzieci z terenu Gminy Gostynin.

"W dniu 09.07.2019 r. ruszyła również pierwsza wypłata świadczeń na łączną kwotę 112 000,00 zł" - poinformowała portal Magdalena Dołęga dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie

 

autor/źródło: MOPS Gostynin
Tematy:MOPS500+

Napisz komentarz

Komentarze

Praca w Gostyninie dla wybranych, 11 lipca
Bezrobotne dzieci matczynych emerytur
Popularny: 1000 odsłonInformacje9 lipca, 10:04,

Radosław Pazura recytował poezję w Sannikach

Lipcowy koncert chopinowski dla wielu stanowił preludium do imprez związanych z 51. Niedzielą Sannicką. To doroczny festyn rodzinny, organizowany przez władze samorządowe Sannik i miejscowy ośrodek kultury.


Udostępnij 9
Gromkie brawa świadczyły o poziomie koncertu

Chłodna aura nie zniechęciła stałych bywalców sannickich koncertów. Przybyło też wielu nowych gości, których zachęciła oferta Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Obydwie sale zapełniły się błyskawicznie i na scenę wyszli artyści, zapowiedziani wcześniej przez Monikę Patrowicz, dyrektora Centrum i Aleksandrę Głowacką, prezesa sannickiego Koła TiFC.

Mariusz Drzewicki grał utwory Fryderyka Chopina, a towarzyszyła mu poezja Zbigniewa Herberta w wykonaniu Radosława Pazury. Gromkie brawa świadczyły o poziomie koncertu. Aplauz zyskała też wystawa malarstwa Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie