700 odsłonInformacje13 października 2020, 07:53,

A-Klasa: niespodziewana porażka Błyskawicy, Zorza w czołówce tabeli

Za tydzień Błyskawica Lucień zagra z liderem - Spartą Mochowo

W 9 kolejce piłkarskiej A-Klasy do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w niedzielę, 11 października 2020 r. na boisku w Nowym Duninowie.

Spotkały się tam w spotkaniu derbowym Wisła z Błyskawicą Lucień. Wisła Duninów, która do tej kolejki zdobyła zaledwie punkt i zajmowała ostatnie miejsce była skazana na porażkę. Jednak prowadzenie objęte w pierwszej połowie Duninów, mimo napory podopiecznych trenera Artura Szulwacha, utrzymał do końca i wygrał pierwszy mecz w tym sezonie, z kolei piąta w tabeli Błyskawica Lucień przegrała po raz 3 w tym sezonie i ma coraz mniejsze szanse do dołączenia do ścisłej czołówki tabeli – Sparty Mochowo (21 pkt) i Zorzy Szczawin (20 pkt).

Pierwsza z drużyn pokonała jedną z występujących w A-Klasie drużyn z naszego powiatu – Szopen Sanniki 1:0.

Nie bez problemów trzy punkty zdobyła z kolei Zorza. Szczawinianie – podopieczni trenera Rafała Stebnera przegrywali od 48 minuty w Górze koło Płońska z tamtejszym GKS-em, zajmującym przedostatnią pozycję 0:1, jednak dalsza część drugiej połowy to odrobienie straty w 62 minucie przez Adriana Stępnia i zwycięski gol na cztery minuty przed końcem Michała Maciaka.

Za tydzień Błyskawica Lucień zagra z liderem - Spartą Mochowo (18 października 2020 r. g. 15:00).

Wisła Nowy Duninów - Błyskawica Lucień 1 : 0 (1 : 0)

Skład Błyskawicy: Adrian Śmiałkowski - Sebastian Zieliński, Mariusz Janiszewski, Bartosz Antczak, Sebastian Surmak(Jacek Kokosiński), Mateusz Marciniak(Adrian Kieplin), Mateusz Jagodziński, Dominik Rydzewski, Mariusz Surmak(Adam Kaczmarek), Krystian Wieczorek(Kacper Zieliński), Piotr Krysztofiak

Trener: Artur Szulwach