Popularny: 900 odsłonInformacje10 maja, 07:08,

A-Klasa: Zorza przegrywa ważne spotkanie, pewne punkty Błyskawicy

W sobotę i niedzielę, 8 i 9 maja 2021 r. rozgrywana była 17 kolejka płockiej A-Klasy.

Do ważnego dla układu tabeli meczu doszło w sobotnie popołudnie w Szczawinie Kościelnym. Druga w tabeli Zorza mierzyła się z trzecim Startem Proboszczewice.

Mecz doskonale ułożył się dla gości, którzy już po 7 minutach prowadzili 0:2. Wydawało się, że tak fatalny początek meczu dla Szczawinian spowoduje kolejne bramki, jednak w drugiej połowie, grając przewaga liczbową nawiązała kontakt z rywalem. Po bramce w 67 minucie Dawida Lemańskiego było 1:2 i szansa na wyrównanie, jednak 5 minut później Start zdobył trzecią bramkę. Mimo to Zorza, podopieczni trenera Rafała Stebnera próbowali wyrównać wynik meczu, w 74 minucie po golu Grzegorza Morawskiego było 2:3 i choć pod koniec meczu stan liczbowy meczu się wyrównał – czyli 10-ciu na 10-ciu – po czerwonej kartce dla zawodnika z Proboszczewic, to jednak wynik już się nie zmienił.

Start Proboszczewice wyprzedził w tabeli Zorzę, awansował na drugie miejsce a oba zespoły mają po 27 punktów. Jednak gdyby taka sytuacja miała by miejsce na koniec sezonu, to według regulaminu rozgrywek, o zajęciu drugiej lokaty, która daje awans do Ligi Okręgowej decydował by barażowy mecz, gdyż w rywalizacji w dwumeczu obu zespołów jest identyczny bilans 5-5 i po jednym wygranym meczu.

Inaczej wyglądała sytuacja w niedzielnym meczu Błyskawicy Lucień z Polonią Radzanowo. Błyskawica od początku osiągnęła przewagę na boisku i choć rywale wyrównali w drugiej połowie, to jednak decydujące ciosy zadali podopieczni trenera Waldemara Figurskiego w drugiej połowie.

Lucienianie w tabeli z 21 punktami zajmują 5. miejsce. Najbliższa kolejka – zaległa – już w najbliższą środę, 12 maja. Błyskawica zagra na wyjeździe z Mazovią Słubice a Zorza zagra z liderem – Spartą Mochowo.

Zorza – Start Proboszczewice 2:3

bramki: 67' Dawid Lemański, 73' Grzegorz Morawski – 2' 72' Sebastian Trębiński, 7' Arkadiusz Majchrzak

Zorza: 1 Mateusz Matusiak - 11 Adrian Stępień 4 Maciej Skierkowski 7 Michał Maciak 10 Paweł Machała 12 Kamil Józwik 92 Jarosław Durka (75' Bartłomiej Kapturowski) 20 Dominik Matusiak 15 Dawid Lemański 19 Adrian Jóźwik (46' Kamil Gronowski) 5 Hubert Jankowski (46' Grzegorz Morawski); trener: Rafał Stebner

Błyskawica Lucień - Polonia Radzanowo 4 : 1 (1 : 0)

bramki: Piotr Krysztofiak, Kacper Zieliński, Łukasz Kokosiński, Dominik Rydzewski

Lucień: Adrian Śmiałkowski - Przemysław Warsicki, Mateusz Jagodziński, Mariusz Janiszewski, Dominik Osmałek(Adam Kosiński), Kamil Surmak(Sebastian Surmak), Krystian Wieczorek(Dominik Rydzewski), Bartosz Antczak(Łukasz Kokosiński), Mariusz Surmak, Mateusz Marciniak(Jakub Tomczak), Piotr Krysztofiak(Kacper Zieliński)
Trener: Waldemar Figurski