600 odsłonInformacje2 lipca, 13:20,

Akty wandalizmu w Gminie Szczawin Kościelny


Wójt apeluje o czujność mieszkańców

W ostatnim czasie na terenie gminy Szczawin Kościelny miały miejsce akty wandalizmu, które nie mogą pozostać bez reakcji. Nieznani sprawcy zniszczyli wiaty przystankowe poprzez pomalowanie ich sprayami, co jest ewidentnym przejawem chuligaństwa.Barbara Stępniak, wójt Gminy Szczawin Kościelny, wydała oświadczenie w tej sprawie:

"Takie działanie jest czynem umyślnym o charakterze chuligańskim. Co roku wraz z pracownikami gminy dokładam wszelkich starań i regularnie odnawiam zniszczone mienie. Aktualnie odmalowano pierwszy przystanek w miejscowości Holendry. W związku z powyższym bardzo proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na wszelkie przejawy niszczenia mienia publicznego."

Zniszczenie wiat przystankowych nie tylko wpływa negatywnie na estetykę, ale także generuje dodatkowe koszty związane z ich renowacją. Wójt Barbara Stępniak wraz z pracownikami urzędu regularnie odnawiają zniszczone mienie, starając się utrzymać w jak najlepszym stanie. Pierwszy odnowiony przystanek w miejscowości Holendry jest dowodem na te starania.

W związku z zaistniałą sytuacją, wójt apeluje do wszystkich mieszkańców o wzmożoną czujność i zgłaszanie wszelkich przypadków wandalizmu. Każdy akt niszczenia mienia publicznego powinien być natychmiast zgłaszany odpowiednim służbom, aby możliwe było szybkie podjęcie działań.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / foto: UG Szczawin Kościelny
Tematy:wandalizm

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie