Popularny: 4100 odsłonInformacje7 maja, 11:05,

Alarm bombowy w GCE

Alarm bombowy w GCE

Dzisiaj (7 maja br.), w drugi dzień matur pisemnych, do gostynińskiej policji wpłynęło zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym.


Udostępnij
Zgłoszenie wpłynęło godzinę przed planowanym rozpoczęciem egzaminu maturalnego


Informacja o rzekomej bombie znajdującej się w murach szkoły wpłynęła kilka minut przed godziną 8.00, czyli godzinę przed rozpoczęciem pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki.

Na miejsce błyskawicznie przybyli policjanci oraz straż pożarna, którzy przeszukali budynek. Alarm okazał się fałszywy, ponieważ żadnego ładunku wybuchowego nie znaleziono.

Jak potwierdził portalowi dyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego Wojciech Kiełbasa - pomimo wcześniejszego alarmu, dzisiejszy egzamin udało się przeprowadzić zgodnie z harmonogramem.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 2200 odsłonInformacje7 maja, 09:53,

Obrażała uczucia religijne. 51-latka zatrzymana przez policję

Obrażała uczucia religijne. 51-latka zatrzymana przez policję

Policjanci z Płocka zatrzymali 51-letnia kobietę w związku z sytuacją, jaka miała miejsce pod koniec kwietnia, gdzie doszło do obrażania uczuć religijnych poprzez rozwieszenie obrazków z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w aureoli z tęczowej flagi.


Udostępnij
Kobieta rozwieszała obrazki Matki Boskiej z aureolą z "tęczowej flagi"

27 kwietnia proboszcz jednej z płockich parafii złożył zawiadomienie, z którego wynikało, że w nocy z 26/27 kwietnia na terenie miasta rozklejone zostały obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi. W związku z tym przeprowadzono oględziny i zabezpieczono obrazki, przesłuchano świadków oraz zabezpieczono monitoring. W KMP w Płocku wszczęto dochodzenie w sprawie obrażania uczuć religijnych.

Policjanci po analizie zgromadzonego materiału ustalili dane osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Wczoraj rano (6 maja br.) policjanci, na podstawie nakazu prokuratorskiego, weszli do jej mieszkania w Warszawie, gdzie w trakcie przeszukania ujawnili kilkadziesiąt obrazków z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi. W związku z tym 51-letnia kobieta została zatrzymana. Zabezpieczono także należący do niej sprzęt komputerowy.

Przeczytaj też: XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej [ZDJĘCIA]

Trwają czynności z jej udziałem, kobieta usłyszy zarzut z art. 196 kodeksu karnego dotyczący obrażenia uczuć religijnych.

autor/źródło: KMP Płock

Napisz komentarz

Komentarze

bengay25, 7 maja
Po czym Bóg dodał: A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem;
julian, 7 maja
To w mieszkaniu była Matka Boska w aureoli tęczowej i pozwoliła się aresztować
2016, 7 maja
obrazić zbrukane i zepsute oblicze kościoła? Obrazić uczucia wyznawców tego brudnego kościoła to graniczy z cudem .Kobita w niczym nie zawiniła.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie