zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (2500 odsłon)

Alarm Czytelnika: Dewastacja lasu nad jeziorem Lucieńskim [ZDJĘCIA]


UdostępnijSprawa wydaje się pilna do rozwiązania - pisze czytelnik

Jezioro Lucieńskie wycinka Jacek Liziniewicz

Jeden z naszych czytelników, mieszkaniec Bud Lucieńskich w Gminie Gostynin, zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o zainteresowanie konsekwencjami wycinki prowadzonej w lesie w pobliżu Jeziora Lucieńskiego koło ośrodka CBA tzw. „Ochabówce”, zarzucając że przez wywóz drewna zdewastowana została droga dojazdowa do posesji we wsi.


„ Proszę o podpowiedź kogo możemy zainteresować kwestią dewastacji lasu nad Jeziorem Lucieńskim, w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym. Od pewnego czasu Lasy Państwowe pod pozorem budowy nowej drogi dla przejazdu wozów strażackich wytyczają nowe drogi leśne lub prowadzą przebudowę starych dróg. Zniszczeniu ulega las, drogi leśne, szlaki turystyczne.

W ramach tej inwestycji, prowadzonej przy tzw. kąpielisku harcerskim nad brzegiem Jeziora Lucieńskiego buduje się także duży plac manewrowy, który bez wątpienia będzie służył jako parking dla osób przybywających nad jezioro. Już w tej chwili jest to miejsce wyjątkowo mocno zanieczyszczone, pełne odpadków, pozostawione bez żadnego nadzoru ze strony Lasów Państwowych. Po oddaniu nowego "miejsca manewrowego dla samochód strażackich" będzie bez wątpienia pełnić funkcję parkingu i przyczyniać się do dalszego zanieczyszczania brzegu i jeziora.

Przed rozpoczęciem wakacji sprawa wydaje się pilna do rozwiązania. Dużym problemem jest dewastacja drogi powiatowej na odcinku od ośrodka CBA do dawnej gajówki i obozu harcerskiego. Droga nie nadaje się do przejazdu i cały ruch dużych samochodów wywożących drewno z lasu, a także w okresie wakacyjnym autobusów turystycznych kierowany będzie drogą przez Budy Lucieńskie, gdzie znajdują się przepusty nie przystosowane do takiego ruchu.” - pisze do nas mieszkaniec Bud Lucieńskich.

Nasza redakcja udała się na miejsce w czwartek, 14 czerwca. Nie była prowadzona wycinka, jednak droga rzeczywiście była mocno rozjeżdżona przez samochody ciężarowe.

Zapytanie w sprawie wycinki i szkód tym spowodowanych skierowaliśmy do Nadleśnictwa Gostynin:

- Prawdą jest, że Nadleśnictwo Gostynin przebudowuje istniejące dojazdy pożarowe, dostosowując je do wymagań obowiązującego w tym zakresie prawa. Każda budowa wiąże się z pewnymi uciążliwościami będącymi skutkiem prac ziemnych, dowozu materiału itp. Nie jest natomiast prawdą, że niszczeniu ulega las i szlaki turystyczne. W wyniku naszych prac pojawiają się nowe możliwości z udostępnieniem lasu. Obserwujemy to na drogach już wybudowanych, gdzie obecność rowerzystów jest powszechna – odpowiedział Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz.

Na problem uszkodzenia powiatowej drogi gruntowej na wspomnianym przez Pana odcinku (CBA-gajówka) zwróciłem uwagę wykonawcy inwestycji w trakcie spotkania w dniu 11.06.2018 r. uzyskując zapewnienie, że niezwłocznie uszkodzenia zostaną naprawione. Co do dojazdów autobusów dowożących harcerzy na obóz w Budach Lucieńskich nie mogę się wypowiadać, który wariant dojazdu wybiorą – dodaje Nadleśniczy.

Tematy:Jezioro LucieńskiewycinkaJacek Liziniewicz

Sprawdź też: Stomatolog GostyninNotariusz GostyninZapiekanki Gostynin

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Polska w oczach dziecka  - wystawa pokonkursowa w MCK Gostynin [ZDJĘCIA]
Polska w oczach dziecka  - wystawa pokonkursowa w MCK Gostynin [ZDJĘCIA]
Polska w oczach dziecka - wystawa pokonkursowa w MCK Gostynin [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij