Popularny: 1900 odsłonInformacje9 lutego, 17:29,

Alarm przeciwpowodziowy w Płocku. Wody Polskie: na lodołamacze jest za zimno


We wtorek w godzinach porannych woda zalała bulwary wiślane w centrum Płocka, podtopiona jest też część ulic w mieście

W związku z przekroczeniem stanów alarmowych na Wiśle Prezydent Andrzej Nowakowski ogłosił w poniedziałek (8 lutego br.) alarm przeciwpowodziowy na terenie Miasta Płocka.We wtorek w godzinach porannych woda zalała bulwary wiślane w centrum Płocka, podtopiona jest też część ulic w mieście. Za zaistniałą sytuację odpowiedzialny jest zator lodowy który utworzył się na północ od miasta. 

Prezydent Płocka apeluje o uruchomienie lodołamaczy, które przywrócą swobodny przepływ wody. W odpowiedzi Wody Polskie poinformowały, że lodołamacze mogą być uruchomione dopiero w przyszłym tygodniu, ponieważ teraz na taką akcję jest za zimno.

"Uruchomienie lodołamaczy teraz - przy tak ujemnych temperaturach i, co ważne, przy podobnych prognozach na najbliższe dni i noce - mogłoby przynieść więcej szkody niż pożytku" - tłumaczył w rozmowie z rmf24.pl Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich ds. ochrony przed powodzią i suszą.

"Od wczoraj monitujemy Wody Polskie, żeby puściły lodołamacze: żeby ten zator rozbić - bo jaki ma być inny scenariusz? I słyszymy, ja jako prezydent czy mój zespół zarządzania kryzysowego, że jest za zimno. To my będziemy czekać do wiosny w tym momencie?" - odniósł się do stanowiska władz Wód Polskich Andrzej Nowakowski.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / foto: UM Płock

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

obatel, 13 lutego
TYCH SPECJALISTÓW OD LODOŁAMACZY ZAPROSIĆ W LIPCU . SUKCES MUROWANY !!!!
Mecel, 10 lutego
Władza się nie utopi, a społeczeństwo dla nich jest nieważne. Przecież w Polsce żyje się najlepiej, jest najcudowniejsza policja, jest największy wzrost gospodarczy, najmniej umiera na covid, najlepiej szczepi się Polaków i mamy najwspanialszego zlotoustego premiera. A że gdzieś tam powódź, ktoś straci majątek to już dla nich nie jest ważne. Teraz najważniejsze, jak przejąć upadajace firmy za grosze.
obatel, 10 lutego
100 lat temu jak była sroga zima władza wysiedlała na dzień wioski prawobrzeżne i z drugiej strony armatami [ostrą amunicją ]rozbijali lód !!!! A DZIŚ GAMONIE PRZY TAKIM SPRZĘCIE ROBIĄ TO CO WIDAĆ !!!!!
Dodaj ogłoszenie