Ale się działo..… - Dzień Otwarty w GCE
Bogata oferta zawodów – 4 w Technikum i 17 w Szkole Branżowej I stopnia, muzyka, taniec, śpiew, zabytkowe samochody i motocykle, a przede wszystkim tiry z firmy Izolbet to główne atrakcje Dnia Otwartego w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym.
W czwartek, 30 marca 2017 o godz. 9.30 w sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna , w czasie której Dyrekcja i Samorząd Uczniowski powitał zacnych gości i licznie zebranych gimnazjalistów: przedstawicieli Władz Samorządowych: Starostę, Burmistrza, Naczelników Wydziałów Edukacji i Promocji, przedstawicieli Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych- pana Jerzego Szepietowskiego - członka Zarządu ZMPD Polska i pana Euzebiusza Jasińskiego – dyrektora Centralnego Ośrodka Szkoleń ZMPD Polska .
Szczególnie serdecznie Dyrekcja i młodzież powitała pana Kazimierza Majchrzaka – właściciela firmy Izolbet Sp.z o.o w Gostyninie, firmy, z którą współpracuje szkoła w kształceniu uczniów do zawodu: kierowca- mechanik.
W trakcie prezentacji szkoły i kierunków kształcenia wykorzystano :2 prezentacje multimedialne, film promujący technikum pojazdów samochodowych, technikum żywienia, technikum handlowe, technikum budowlane składający się ze scenek nakręconych przez uczniów, filmik promujący Szkołę Branżową I stopnia- w sumie 17 zawodów, film pt: Absolwenci o szkole i teledysk pt. W GCE dzieje się, fajnie jest, radośnie jest, w którym zamieszczono migawki z kilkunastu imprez odbywających się na terenie szkoły- czyli jak przystało na szkołę techniczną było multimedialnie i nowocześnie.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się także część artystyczna-tryptyk pod hasłem: Miłość nie jedno ma imię – zakochaj się w GCE, który składał się ze współczesnych piosenek, formy teatralnej i układu tanecznego grupy San Well do piosenki : Dalidy i Alaina Delona pt. Parole, parole. Piosenkę tę wykonali brawurowo , z piękną oprawą aktorską Julia Dobrowolska z 2 klasy Technikum Handlowego i Arek Falkowski z 2 klasy Technikum Samochodowego. Dopiero złoty pierścionek wyjęty z kieszeni reżysera zabiegającego o względy pięknej piosenkarki skusił ją do wypowiedzenia słów : A teraz ...to ja się zastanowię
Uczniowie Technikum Żywienia także wykazali się własna inicjatywą i zadbali o doznania smakowe, przygotowali bowiem dla wszystkich gości torcik warzywny, który był profesjonalnie serwowany przez hostessy. Po części oficjalnej gimnazjaliści zostali zaproszeni na pokazy tematyczne do sal specjalistycznych : pracowni żywienia, pracowni handlowej, pracowni budowlanej i pracowni diagnostycznej w CKP. Technikum Budowlane natomiast przygotowało w pracowni rysunku prezentacje programu do wspomagania projektowania oraz wykorzystania plotera do wydruku samodzielnie opracowanych projektów oraz rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Architektonicznego w sali komputerowej , w którym wzięło udział ponad 50 uczestników.
Niecodzienną atrakcją była wystawa zabytkowych samochodów i motocykli na szkolnych parkingach i ciężarówek firm : Scania, Mercedes i DAF
Młody Absolwencie Gimnazjum ! - jeśli jeszcze nie sprecyzowałeś swoich wyborów to Gostynińskie Centrum Edukacyjne proponuje aż 21 zawodów , a niemal każdy z nich gwarantuje Ci odnalezienie się na rynku pracy krajowym i europejskim. Rozważ tę ofertę i ...zakochaj się w GCE !
Obejrzyj zdjęcia
Podobało Ci się? Udostępnij!