Informacje18 maja, 10:01,

Alkomaty od samorządu Mazowsza poprawią bezpieczeństwo na drogach. Również w Gostyninie


Udostępnij 6
W dobie walki z epidemią koronawirusa nie wolno zapominać o bezpieczeństwie na drodze. Nowe alkomaty na pewno pomogą funkcjonariuszom w utrzymaniu porządku – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk

Do dziewięciu komend powiatowych policji na Mazowszu trafiły nowe alkomaty zakupione przez samorząd Mazowsza. Urządzenia do badania trzeźwości kierowców przekazali wicemarszałek Rafał Rajkowski, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.Wcześniej już takie same urządzenia trafiły do komend powiatowych policji w ŻyrardowieSochaczewie Gostyninie.

– W dobie walki z epidemią koronawirusa nie wolno zapominać o bezpieczeństwie na drodze. Nowe alkomaty na pewno pomogą funkcjonariuszom w utrzymaniu porządku – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Alkomaty otrzymały komendy powiatowe policji w GrójcuLipskuBiałobrzegach Szydłowcu.

– Zależy nam na tym, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i zminimalizować ryzyko poruszania się po drogach osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego doposażamy mazowieckich policjantów w alkomaty, które są niezbędne w ich codziennych działaniach prewencyjnych – informuje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Na ręce komendantów policji w Węgrowie Łochowie urządzenia przekazała członek zarządu Elżbieta Lanc.

– Bezpieczeństwo na drogach jest niezwykle ważne. Poruszamy się po nich codziennie i chcemy być pewni, że możemy to robić bez narażania naszego życia. Przekazane  Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie i Komisariatowi Policji w Łochowie alkomaty na pewno pomogą funkcjonariuszom w ich pracy – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Zakup alkomatów dla funkcjonariuszy mazowieckiej policji to jedno z działań realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w obszarze bezpieczeństwa publicznego oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Analizatory trzeźwości pomogą policjantom sprawniej i efektywniej wypełniać swoje obowiązki oraz dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Samorząd Mazowsza przekaże mazowieckim policjantom w sumie 22 alkomaty.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Urząd Marszałkowski w Warszawie

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie