Popularny: 5900 odsłonInformacje9 czerwca 2017, 20:47,

Amelka ma już pierwszy zabieg za sobą i czuje się dobrze

Wczoraj (8 czerwca br.) Amelka Borkowska wraz z rodzicami udała się do kliniki w Lublinie na pierwszy zabieg przeszczepu komórek macierzystych.

Przewiń w dół aby czytać dalejDziewczynka otrzymała porcję 10 milionów komórek macierzystych. Tuż po zabiegu rodzice przekazali bardzo optymistyczne informacje, ponieważ Amelka nie odczuła żadnych skutków ubocznych i czuje się dobrze.

„Komórki zostały podane w ciągu dziesięciu minut od rozmrożenia, a to nieco wyziębiło jej ciało. Ale jest silna i dzielna“ - relacjonują Państwo Borkowscy.

Rodzice podzielili się również swoimi nadziejami, które wiążą z leczeniem córeczki. -„Nasz najważniejszy cel? Ten cud, na który czekamy? Dążymy do tego, by móc córce odstawić silny lek od padaczki, który opóźnia jej rozwój psychoruchowy. Drugie marzenie to doprowadzić przez rehabilitację do tego, by Amelka sama usiadła. Trzecim jest marzeniem, aby postawiła swoje pierwsze kroki samodzielnie.“

Komórki macierzyste pochodzą z tzw. galarety Whartona-pobierane są ze sznura pępowinowego, w tym przypadku od niespokrewnionego dawcy. Terapia daje nadzieję, że uszkodzone komórki mózgu się zregenerują i rehabilitacja będzie bardziej efektywna.

„Personel szpitala wie, że terapia eksperymentalna to coś wyjątkowego.Transplantolog i Dr Magdalena Chrościńska Krawczyk  żartowała, że chcą być przyszywanymi dziadkami swoich podopiecznych. Ja im powiedziałam, że sama takich dziadków zaadoptuję!"- żartuje Emilia Borkowska.

Kolejny zabieg planowany jest za 6-8 tygodni.

"Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu zabiegu byli z nami myślami,sercem i trzymali za nasze serduszko kciukasy. To też dzięki nam i wam nasza Amelka przeszła tak pomyślnie pierwszy zabieg przeszczepu komórek macierzystych.

Wśród nas jest mnóstwo ludzi o wielkich sercach, którzy pomagają Amelce, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki wam jesteśmy silniejsi!" - mówią wzruszeni rodzice.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 4100 odsłonInformacje9 czerwca 2017, 20:13,

Policja zatrzymała 2 pijanych rowerzystów

Policja zatrzymała 2 pijanych rowerzystów

Ponad 400 kontroli stanu trzeźwości kierujących, w tym pięciu przebadanych na zawartość narkotyków w organizmie oraz 2 zatrzymanych nietrzeźwych rowerzystów to bilans działań gostynińskich policjantów w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”

Przewiń w dół aby czytać dalej


6 czerwca br. gostynińscy policjanci na drogach naszego powiatu przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”, które były ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruch nietrzeźwych kierujących i pieszych stwarzających ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

W trakcie 24 godzinnych działań policjanci przebadali 397 kierujących pod kątem zawartości w organizmie alkoholu oraz 5 kierujących pod kątem zawartości w organizmie narkotyków. Efektem prowadzonych działań jest ujawnienie dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Za wykroczenie z art. 87 § 1a kw zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie