Popularny: 900 odsłonInformacje7 marca 2017, 11:26,

Amelka walczy o samodzielność – zaproszenie na turniej charytatywny

Amelka walczy o samodzielność – zaproszenie na turniej charytatywny

W sobotę 11 marca o godzinie 16.00 na Hali MOSiR przy ul. Kutnowskiej 7 odbędzie się turniej charytatywny piłki nożnej "Amelka Borkowska - Walczy o samodzielność".

Przewiń w dół aby czytać dalejZgłoszenia drużyn można dokonać do dn. 10.03.2017 r. godz.15:00 telefonicznie pod nr: 24 235 33 97 lub przez e-mail: mosirgosiynindmp.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę drużyny oraz skład drużyny.

Organizatorzy nie przewidują wpisowego, warunkiem dopuszczenia drużyny do turnieju będzie zebranie wśród zawodników danej drużyny dowolnej lombty.

Zebrana kwota z wpisowego przekazana zostanie dla Amelki na pomoc w leczeniu i rehabilitację.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 2600 odsłonInformacje7 marca 2017, 10:53,

Jak wygląda reforma edukacji w Gostyninie? Mocne słowa Wiceprzewodniczącej Rady Miasta

Jak wygląda reforma edukacji w Gostyninie? Mocne słowa Wiceprzewodniczącej Rady Miasta

Z mojej perspektywy zarówno jako rodzica jak i wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Gostyninie to jedna wielka niewiadoma! Dlaczego?

Przewiń w dół aby czytać dalej


To Rada Miejska ma podejmować uchwałę dotyczącą reformy oświaty w naszym mieście. Tymczasem o ważnym spotkaniu odbywającym się w Urzędzie Miasta z ekspertami z kuratorium oświaty jestem informowana (jako rodzic!) poprzez wiadomość w e-dzienniku w trakcie jego trwania!

O spotkaniu z rodzicami klas trzecich w SP nr 1 w ogóle jako Rada Miejska nie zostaliśmy poinformowani ! Zaś o spotkaniu z rodzicami klas VI z SP nr 1 odbywającym się w gimnazjum I radni otrzymali informacje dzień przed spotkaniem, dopiero po mojej interwencji.

Dochodzi do tego niezadowolenie rodziców z proponowanych przez Urząd Miasta rozwiązań. W moim przekonaniu reforma edukacji wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, partii do której należy Pan Burmistrz jest w ogóle nie przygotowana! Wprowadzana zbyt pośpiesznie, a przede wszystkim z krzywdą dla dzieci.

Wg słów jednej z mam – dla dzieci miało się nic nie zmieniać. Miały pozostać w tych samych szkołach z tymi samymi nauczycielami – taki był plan reformy. Jak widać na przykładzie naszego miasta będzie to bardzo trudne do zrealizowania. Tym bardziej, że przyjęte stanowisko przez Burmistrza zakłada przygotowanie projektu uchwały w wersji nie do końca odpowiadającej rodzicom.

Rada zaś będzie musiała ją albo przyjąć albo odrzucić.
A np. za dwa miesiące burmistrz powie przecież to rada przyjęła!
Nie tym razem …

Nie może być tak, że przed „końcem czasu” przedłoży Pan gotową uchwałę w tej sprawie i powie, że trzeba ją przyjąć! Tak ważna kwestia jak reforma edukacji winna być szeroko skonsultowana i przede wszystkim zyskać poparcie zarówno dzieci jak i rodziców!
 

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska

autor/źródło: Inicjatywa dla Gostynina

Napisz komentarz

Komentarze

Rodzic 2, 8 marca 2017
Na Polnej zrobić przedszkole
Dodaj ogłoszenie