Popularny: 2600 odsłonInformacje14 maja, 14:59,

Arkadiusz Falkowski - Niezwykły Uczeń z GCE

W piątek (10 maja br.) w Sierpcu odbyła się gala finałowa konkursu „Niezwykły uczeń”, organizowanego przez Fundację Edu-Inicjatywa pod patronatem Starosty Sierpeckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 70
Arkadiusz Falkowski jest wolontariuszem w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym, pomaga przy nagłaśnianiu imprez i koncertów muzycznych


Tytuły „Niezwykłego ucznia” przyznano osobom nieprzeciętnym, rozwijającym swoje pasje, zaangażowanym w życie lokalnych społeczności, realizującym własne marzenia, odważnym i chcącym zmieniać świat wokół siebie.

Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń klasy czwartej Technikum Pojazdów Samochodowych Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, Arkadiusz Falkowski. Podziękowania od Kapituły otrzymał również dyrektor szkoły Wojciech Kiełbasa i wychowawca – Monika Świderek.

Arkadiusz wyróżnia się empatią, zaangażowaniem w sprawy społeczne i troską o wizerunek szkoły. Arkadiusz przyjął funkcje szkolnego akustyka, dbał o nagłośnienie podczas każdej uroczystości szkolnej, występował w akademiach, uatrakcyjniał je swoim wokalem.  Ponadto bardzo chętnie wykonywał wszelkie prace z technologii komputerowe: montaże, filmiki, prezentacje multimedialne.

Z zainteresowaniem zdobywał nową wiedzą: w klasie trzeciej poszerzał swoje umiejętności z przedmiotów zawodowych w ramach projektu unijnego Działając wspólnie. Innowacyjne systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego w pojazdach samochodowych; w czwartej klasie poszerzał swoją wiedzę na zajęciach: Działając wspólnie. Innowacyjne i ekologiczne źródła napędu pojazdów samochodowych.

Ponadto Arkadiusz Falkowski jest wolontariuszem w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym, pomaga przy nagłaśnianiu imprez i koncertów muzycznych. Doskonali swoje umiejętności jako DJ i wodzirej. Od 10 lat jest tancerzem Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca w Szczawinie Kościelnym, z którym koncertował w Macedonii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech i we Włoszech. Od dwóch lat jest też członkiem zwyczajnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawinie Kościelnym, ukończył jednoetapowy kurs strażaków ratowników, zdobył uprawnienia do działań ratowniczych, uczestniczył w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób.

Arkadiusz Falkowski jest uczniem aktywnym, zaangażowanym w pracę na rzecz szkolnej społeczności, dzięki uczniom takim jak on szkoła tętni życiem i staje się widoczna w miejskiej i powiatowej przestrzeni. Arkadiusz Falkowski w pełni zasłużył na tytuł NIEZWYKŁY UCZEŃ.

autor/źródło: GCE Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 6400 odsłonInformacje14 maja, 13:53,

Pożar przy ul. Kościuszkowców. Ewakuowano mieszkańców bloku

Około 15 osób zostało ewakuowanych z powodu pożaru, który wybuchł wczoraj (13 maja br.) wieczorem w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszkowców.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 31
Co było przyczyną pożaru?

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godziny 21.20. Na miejsce zostały zadysponowane 3 jednostki JRG Gostynin oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gostynina i Sierakówka.

Po przybyciu strażacy ustalili, że ogień wybuchł w mieszkaniu na parterze. "W momencie wybuchu pożaru w danym lokalu nikt nie przebywał" - poinformowała portal podkom. Dorota Słomkowska z KPP w Gostyninie.

"Ze względu na duże zadymienie na klatce schodowej ewakuowano mieszkańców bloku" - dodał portal mł.bryg. mgr Mariusz Ostrowski oficer prasowy KP PSP w Gostyninie.

Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia, np. pozostawiony niedopałek papierosa. Straż pożarna wyklucza zwarcie instalacji elektrycznej.
Akcja służb trwała około 1,5 godziny, nikt z mieszkańców bloku nie doznał żadnych obrażeń.

Zdjęcia nadesłane przez czytelnika.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie