Informacje24 sierpnia 2023, 09:31,

Awans Mazura do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski

Po puchar panowie!

W środę, 23 sierpnia 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali mecz 1/8 finału ForBet Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN z Pogonią Słupia.

W środę, 23 sierpnia 2023 r. seniorzy Mazura Gostynin rozgrywali mecz 1/8 finału ForBet Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN z Pogonią Słupia. Rywal grający w A-Klasie zaprezentował się przeciwko Mazurowi zdecydowanie lepiej i bardziej walecznie, niż tydzień temu Błękitni Raciąż w 1/16 finału (0:7 dla Mazura). Na dodatek boisko w Słupi w fatalnym stanie - nierówności, kurz i twarda nawierzchnia - nie ułatwiały gry naszej drużynie.

Gostyniński zespół prowadził 1:0 od 19 minuty po akcji młodzieży - asysta Mikołaj Nosalski i strzał Jana Rutkowskiego z okolic prawego narożnika pola karnego. Kilka minut później błąd przy wyprowadzaniu piłki linii obrony i złe wybicie Sebastiana Kowalskiego, gdy to piłka odbija się od Mateusza Adamkiewicza, powoduje wyrównanie stanu meczu. Taki stan rzeczy, czyli remis 1:1, trwał aż do 86 minuty. Wtedy to Wiktor Smyczyński, pomocnik Mazura, około 10 minut po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, dał zwycięstwo naszej drużynie. W końcówce meczu zakotłowało się pod bramką Sebastiana Kowalskiego, przed stratą gola Mazur uratowała poprzeczka i nieskuteczność gospodarzy. Choć było to trudny mecz, to jednak zwycięski dla naszej drużyny.

W kolejnej rundzie okręgowego ForBet Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN Mazur zagra ze Świtem Staroźreby 13 września. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia o g. 11:00 powrót do rozgrywek V Ligi, Mazur zagra na własnym boisku ze Świtem Staroźreby.

Pogoń Słupia - Mazur Gostynin 1:2

bramki: 23' Mateusz Adamkiewicz - 19' Jan Rutkowski, 86' Wiktor Smyczyński

Pogoń: Piłat Łukasz - Łęcki Kamil , Ciarkowski Jarosław , Folgier Mateusz , Reszczyński Jakub ( Seweryn Dawid) - Sawicki Adrian , Morawski Wiktor , Sieradzki Szymon ( Gralicki Adam) , Sobczak Jacek , Grabowski Adrian (Sobczak Mariusz ) - Ludwicki Michał ( Adamkiewicz Mateusz)

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Dominik Wydrzyński (58' Maciej Kowalski), Piotr Szulczewski - Bartłomiej Kapturowski (46' Mateusz Dobieński), Eryk Wydrzyński (46' Paweł Znyk) Mateusz Ostrowski (76' Wiktor Smyczyński), Jan Rutkowski, Mikołaj Nosalski, Eryk Przybylski (46' Adam Dubielak); trener: Arkadiusz Szulczewski (https://mazurgostynin.futbolowo.pl)

autor/źródło: Piotr Mrówka