zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (1200 odsłon)

Będzie pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie!


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

plac zabaw GSM Gostynin

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości” (GCR) otrzymało dotację z Fundacji PZU na realizację projektu pt. „Naprawdę razem – pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie”. Z dotacji zostanie sfinansowany zakup: karuzeli integracyjnej, piaskownicy integracyjnej i huśtawki integracyjnej typu „bocianie gniazdo”.


Stowarzyszenie GCR realizuje projekt w partnerstwie z Gostynińską Spółdzielnią Mieszkaniową. Potrzeba wykorzystania terenu osiedlowego, niemodernizowanego od lat placu zabaw (działki, która jest w zarządzie GSM) na osiedlu Wojska Polskiego w Gostyninie na integracyjny plac zabaw została zgłoszona za pośrednictwem przedstawicieli Stowarzyszenia GCR do Zarządu GSM w Gostyninie i spotkała się z dużą życzliwością władz Spółdzielni. Wspólnie ustalono zakres inwestycji, konsultując go z także z przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych. Projekt jest w trakcie realizacji.

Z uwagi na fakt, że koszt powstania integracyjnego placu zabaw jest duży, ubiegamy się o dofinansowanie realizacji projektu także ze środków innych organizacji i instytucji oraz Starostwa Powiatowego w Gostyninie.

Nie ma takiego integracyjnego placu zabaw ani w Gostyninie ani w Powiecie Gostynińskim. Powstanie tego wyjątkowego miejsca da dzieciom zdrowym i dzieciom niepełnosprawnym szansę na prawdziwą integrację. Dzięki powstaniu integracyjnego placu zabaw dzieci niepełnosprawne i zdrowe będą się mogły bawić razem, a nie obok siebie.

Świat ludzi pełnosprawnych jest naturalnym otoczeniem, w którym wcześniej czy później dziecko niepełnosprawne musi odnaleźć swoje miejsce. Szansę na przebywanie w takim środowisku stwarza właśnie wczesna integracja.

Taki integracyjny, ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci będzie z pewnością dla rodziców i opiekunów dzieci doskonałą alternatywną do spędzania radosnego czasu z dzieckiem.

zdjęcia poglądowe, źródło foto: UM Olsztyn

Tematy:plac zabawGSM Gostynin

Sprawdź też: Radca prawny GostyninGrill GostyninDiagnostyka komputerowa Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Czyli w oszukańczy sposób generowano coraz większy koszt budowy placu zabaw za MCK,twierdząc,że to plac dla dzieci niepełnosprawnych. Jest tam tylko jedna huśtawka i brak do niej klucza. Dzieci niepełnosprawne nie znajdą tu zabawek dla siebie. Kto otrzymał premie za budowę tego placu? Początkowo miało być 130 tys, potem prawie 400 tyś- na pytanie dlaczego ,bo to dla niepełnosprawnych -żarty czy cwaniactwo urzędnicze?

Napisz komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie
Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie
Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij