Popularny: 1500 odsłonInformacje6 marca,

Będzie pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie!

Będzie pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie!

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości” (GCR) otrzymało dotację z Fundacji PZU na realizację projektu pt. „Naprawdę razem – pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie”. Z dotacji zostanie sfinansowany zakup: karuzeli integracyjnej, piaskownicy integracyjnej i huśtawki integracyjnej typu „bocianie gniazdo”.

Przewiń w dół aby czytać dalejStowarzyszenie GCR realizuje projekt w partnerstwie z Gostynińską Spółdzielnią Mieszkaniową. Potrzeba wykorzystania terenu osiedlowego, niemodernizowanego od lat placu zabaw (działki, która jest w zarządzie GSM) na osiedlu Wojska Polskiego w Gostyninie na integracyjny plac zabaw została zgłoszona za pośrednictwem przedstawicieli Stowarzyszenia GCR do Zarządu GSM w Gostyninie i spotkała się z dużą życzliwością władz Spółdzielni. Wspólnie ustalono zakres inwestycji, konsultując go z także z przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych. Projekt jest w trakcie realizacji.

Z uwagi na fakt, że koszt powstania integracyjnego placu zabaw jest duży, ubiegamy się o dofinansowanie realizacji projektu także ze środków innych organizacji i instytucji oraz Starostwa Powiatowego w Gostyninie.

Nie ma takiego integracyjnego placu zabaw ani w Gostyninie ani w Powiecie Gostynińskim. Powstanie tego wyjątkowego miejsca da dzieciom zdrowym i dzieciom niepełnosprawnym szansę na prawdziwą integrację. Dzięki powstaniu integracyjnego placu zabaw dzieci niepełnosprawne i zdrowe będą się mogły bawić razem, a nie obok siebie.

Świat ludzi pełnosprawnych jest naturalnym otoczeniem, w którym wcześniej czy później dziecko niepełnosprawne musi odnaleźć swoje miejsce. Szansę na przebywanie w takim środowisku stwarza właśnie wczesna integracja.

Taki integracyjny, ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci będzie z pewnością dla rodziców i opiekunów dzieci doskonałą alternatywną do spędzania radosnego czasu z dzieckiem.

zdjęcia poglądowe, źródło foto: UM Olsztyn


Napisz komentarz

2016, 7 marca
Czyli w oszukańczy sposób generowano coraz większy koszt budowy placu zabaw za MCK,twierdząc,że to plac dla dzieci niepełnosprawnych. Jest tam tylko jedna huśtawka i brak do niej klucza. Dzieci niepełnosprawne nie znajdą tu zabawek dla siebie. Kto otrzymał premie za budowę tego placu? Początkowo miało być 130 tys, potem prawie 400 tyś- na pytanie dlaczego ,bo to dla niepełnosprawnych -żarty czy cwaniactwo urzędnicze?
Informacje6 marca,

Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie

Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie

Niskie temperatury powodują zamarzanie rzek, jezior i zbiorników wodnych. Jednak w przeciągu ostatnich dni zrobiło się cieplej, a co za tym idzie grubość pokrywy lodowej również ulega zmniejszeniu. Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne!

Przewiń w dół aby czytać dalej


Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada również wytrzymałość lodu. Jeśli idziesz na lód zostaw komuś informacje o miejscu, w które się udajesz oraz o planowanym czasie powrotu. Nie wchodź sam na lód, upewnij się, że jest ktoś w pobliżu i w razie potrzeby, może udzielić Ci pomocy. Zabierz ze sobą telefon komórkowy, by w nagłych przypadkach zaalarmować odpowiednie służby.

Apelujemy również do wędkarzy, aby przebywając na pokrywie lodowej nie zapominali o swoim bezpieczeństwie. W czasie połowu ryb powinni posiadać ze sobą sprzęt asekuracyjny, np. linę przywiązaną do brzegu.

Pamiętajmy, że dorosła osoba w lodowatej wodzie po minucie traci świadomość, po trzech minutach ciało nie ma już siły, by wydostać się samodzielnie z wody. Jeżeli zobaczymy kogoś kto wpadł pod lód, koniecznie zadzwońmy po pomoc.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie