InformacjeGorący temat (1400 odsłon)

Będzie pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie!


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

plac zabaw GSM Gostynin

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Gostynińskie Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych i Przedsiębiorczości” (GCR) otrzymało dotację z Fundacji PZU na realizację projektu pt. „Naprawdę razem – pierwszy integracyjny plac zabaw dla dzieci w Gostyninie”. Z dotacji zostanie sfinansowany zakup: karuzeli integracyjnej, piaskownicy integracyjnej i huśtawki integracyjnej typu „bocianie gniazdo”.


Stowarzyszenie GCR realizuje projekt w partnerstwie z Gostynińską Spółdzielnią Mieszkaniową. Potrzeba wykorzystania terenu osiedlowego, niemodernizowanego od lat placu zabaw (działki, która jest w zarządzie GSM) na osiedlu Wojska Polskiego w Gostyninie na integracyjny plac zabaw została zgłoszona za pośrednictwem przedstawicieli Stowarzyszenia GCR do Zarządu GSM w Gostyninie i spotkała się z dużą życzliwością władz Spółdzielni. Wspólnie ustalono zakres inwestycji, konsultując go z także z przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych. Projekt jest w trakcie realizacji.

Z uwagi na fakt, że koszt powstania integracyjnego placu zabaw jest duży, ubiegamy się o dofinansowanie realizacji projektu także ze środków innych organizacji i instytucji oraz Starostwa Powiatowego w Gostyninie.

Nie ma takiego integracyjnego placu zabaw ani w Gostyninie ani w Powiecie Gostynińskim. Powstanie tego wyjątkowego miejsca da dzieciom zdrowym i dzieciom niepełnosprawnym szansę na prawdziwą integrację. Dzięki powstaniu integracyjnego placu zabaw dzieci niepełnosprawne i zdrowe będą się mogły bawić razem, a nie obok siebie.

Świat ludzi pełnosprawnych jest naturalnym otoczeniem, w którym wcześniej czy później dziecko niepełnosprawne musi odnaleźć swoje miejsce. Szansę na przebywanie w takim środowisku stwarza właśnie wczesna integracja.

Taki integracyjny, ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci będzie z pewnością dla rodziców i opiekunów dzieci doskonałą alternatywną do spędzania radosnego czasu z dzieckiem.

zdjęcia poglądowe, źródło foto: UM Olsztyn

Tematy:plac zabawGSM Gostynin

Sprawdź też: Laseroterapia GostyninStacja Kontroli Pojazdów GostyninKancelaria notarialna Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Czyli w oszukańczy sposób generowano coraz większy koszt budowy placu zabaw za MCK,twierdząc,że to plac dla dzieci niepełnosprawnych. Jest tam tylko jedna huśtawka i brak do niej klucza. Dzieci niepełnosprawne nie znajdą tu zabawek dla siebie. Kto otrzymał premie za budowę tego placu? Początkowo miało być 130 tys, potem prawie 400 tyś- na pytanie dlaczego ,bo to dla niepełnosprawnych -żarty czy cwaniactwo urzędnicze?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie
Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie
Uwaga! Na jeziorach zrobiło się bardzo niebezpiecznie

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij