Popularny: 1400 odsłonInformacje15 września, 13:50,

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta Gostynina

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta Gostynina

Udostępnij 18
Mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ogrzewania, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej źródła pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”.

Walczymy o czyste powietrze, dlatego prosimy naszych mieszkańców o współpracęBurmistrz Miasta Gostynina informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od dnia 15 września do 31 października 2020 roku na terenie Miasta Gostynina przeprowadzana będzie inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła.

Wykonanie inwentaryzacji pozwoli na wprowadzenie programów dofinansowań umożliwiających zastąpienie pieców starej generacji, piecami o wyższej sprawności wytwarzania ciepła, a tym samym poprawę jakości powietrza i życia mieszkańców Gostynina.

Inwentaryzację przeprowadzą pracownicy Urzędu Miasta, którzy wykonując pracę w terenie. Będą posiadać imienne identyfikatory oraz upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Burmistrza Miasta Gostynina.

Mieszkańców Miasta prosi się o pomoc i udzielenie niezbędnych informacji w zakresie:

- wieku budynku,

- powierzchni użytkowej budynku,

- źródła ogrzewania budynku i źródła ogrzewania ciepłej wody (dane z tabliczki znamionowej na

piecu),

- orientacyjne zużycia paliw i energii na cele ogrzewania,

- wykonanych i planowanych termomodernizacji budynku.

Osoby dokonujące spisu udzielą wszystkich wyjaśnień w przedmiocie informacji zawartych w ankiecie.

Ankietę, którą znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta, można także przesłać w wersji elektronicznej na adres: komunalny@gostynin.pl, bądź dostarczyć do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przy ul. Parkowej 22 w Gostyninie, tel. kontaktowy 24-236-07 41 lub 42.

Zgodnie z regulaminem MIWOP 2020, mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ogrzewania, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej źródła pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”.

Pobierz ankietę:
Ankieta

autor/źródło: UM Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

julek, 15 września
Uprościć formalności z przyłączę gazowym a mieszkańcy sami pozbędą się kopciuchów,jeden telefon i masz ogrzewanie gazowe,proste
Pawcio, 15 września
Proszę o podanie podstawy prawnej !!!
Dodaj ogłoszenie