Popularny: 1900 odsłonInformacje2 lutego, 08:45,

Będziemy Cię zawsze pamiętać. Pośmiertna wystawa Teresy Wojno

Przy pełnej sali odbył się piątkowy (1 lutego br.) wernisaż wystawy zmarłej w 2017 roku Teresy Wojno pt. "Chwilka". Do galerii im. Pawła Tencera przybyli: przedstawiciele Urzędu Miasta, członkowie Gostynińskiego Towarzystwa Popierania Twórczości Plastycznej i Gostynińskiego Klubu Poetyckiego, mieszkańcy Gostynina oraz rodzina artystki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 16
Opinię o artystce wyraziła prezes GTPTP


"Jej ulubionym zajęciem było propagowanie tego co odeszło, folkloru i związanych z tym zwyczajów wiejskich" - wspominała prezes Aldona Gil prezes GTPTP. Jej zdaniem Teresa Wojno była osobą skromną, pomocną oraz pogodną.

Pani Teresa Wojno była nie tylko malarką, ale również poetką. 21 marca o godzinie 18.00 w sali kawiarnianej Miejskiego Centrum Kultury zostanie zorganizowana promocja tomiku wierszy artystki.

Teresa Wojno zmarła w lipcu 2017 roku.


Napisz komentarz

Popularny: 1600 odsłonInformacje2 lutego, 07:50,

Minął tydzień: studniówka Ogólniaka, Konrad Szyperski wybrany do Rady Nadzorczej GSM

Minął tydzień: studniówka Ogólniaka, Konrad Szyperski wybrany do Rady Nadzorczej GSM

Przedstawiamy podsumowanie mijającego tygodnia na portalu Gostynin.Info. Przegląd artykułów, które najbardziej zainteresowały czytelników w tygodniu od 25 stycznia do 1 lutego 2019 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 13
Przegląd artykułów, które najbardziej zainteresowały czytelników w tygodniu od 25 stycznia do 1 lutego 2019 r.

Jak przed dwoma tygodniami, tak i teraz, najwięcej odsłon na naszym portalu miał artykuł z fotorelacją i nagraniem wideo ze studniówki 2019 Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki. Punktualnie o godzinie 19.00 w sobotę, 26 stycznia 2019 r. w gąbińskiej sali Żawakol swój pierwszy w dorosłym życiu bal rozpoczęło 5 klas gostynińskiego "Ogólniaka".

"Dzisiejszy bal jest owocem pracy wielu osób. Składam wyrazy szacunku i uznania dla rodziców, którzy tę uroczystość zorganizowali (...) Największe wyrazy uznania kieruję do uczniów, którzy po wielomiesięcznych próbach pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców wspaniałym krokiem Poloneza symbolicznie wkraczają dziś w dorosłe życie" - zaznaczyła Anna Latoszek-Janicka dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie.
Po części oficjalnej rozpoczęła się szampańska zabawa do białego rana przy hitach granych przez zespół Massive.

W sobotę, 26 stycznia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - największej z działających w Gostyninie spółdzielni mieszkaniowych. To drugi artykuł, który w mijającym tygodniu najbardziej zaciekawił czytelników naszego portalu.
Głównym punktem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków GSM było głosowanie nad wnioskami jakie dotyczyły odwołania siedmiu członków rady nadzorczej. W drodze głosowania wszystkie wnioski odwoławcze zostały odrzucone i tym samym żaden z członków rady nadzorczej nie został odwołany.
Duże oburzenie wśród zgromadzonych wywołał fakt, iż praktycznie każde uzasadnienie we wniosku było podobnej treści. Sprawiało to wrażenie "kopiuj/wklei". Jednym z autorów wniosków była Mariola Józwiak-Węclewska, która również aplikowała do funkcji członka rady nadzorczej GSM, lecz później zrezygnowała i opuściła Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GSM.

Jednym z ostatnich punktów Zgromadzenia był wybór na wolne miejsce w radzie nadzorczej GSM (rada nadzorcza liczy 9 osób). Wybory uzupełniające do rady nadzorczej GSM zdecydowaną ilością głosów wygrał Konrad Szyperski.
Skład Rady Nadzorczej w Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w kadencji 2017-2020:
Danuta Krysiak, Andrzej Osiński, Józef Sielaczek, Elżbieta Sobańska, Kazimierz Nowicki, Mirosław Kłosiński, Maria Urbańska, Krzysztof Romanowski i Konrad Szyperski.
Trzecim artykułem, który najbardziej zainteresował czytelników w mijającym tygodniu, to relacja z obrad Rady Gminy Gostynin, które odbyły się w ubiegły piątek, 25 stycznia.

Sołtys z Gorzewa Jędrzej Kałek odczytał pismo, że 27 listopada 2018 r. zawiązało się Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Gostynin. Jego celem jest inicjowanie i podejmowanie czynności zapewniających stałe doskonalenie organizacji pracy działań sołtysów, reprezentowanie i obrona wspólnych społecznych interesów. Sołtysi mają dzięki powołaniu stowarzyszenia wpływ na rozwój Gminy Gostynin, w sprawach drogowych czy rozwiązywania problemów społecznych.
Poza odczytaniem informacji o zawiązaniu stowarzyszenia, sołtys z Dąbrówki Maria Jaworska zarzuciła podczas obrad Przewodniczącemu Rady Gminy Piotrowi Piotrowskiemu kupowanie głosów za bimber. Piotr Piotrowski do Rady Gminy startował z własnego komitetu, natomiast ubiegał się także o mandat wójta, startując jako kandydat z PSL i przegrywając w I turze.

Problemem było to, że podczas zebrania na temat stanu dróg w Dąbrówce. Maria Jaworska skandalem nazywała budowę drogi asfaltowej w Dąbrówce obok pola Piotra Piotrowskiego, dodając że kłamie twierdząc, że z własnej kieszeni dofinansował budowę tej drogi. Z kolei Przewodniczący miał wyjść z jednego z zebrań, gdzie poruszany był ten temat fatalnego stanu pozostałych dróg w Dąbrówce i okolicach. Maria Jaworska była kontrkandydatką Piotra Piotrowskiego w walce o mandat radnego w okręgu nr 9 (Huta Nowa, Aleksandrynów, Zuzinów, Dąbrówka, Górki Drugie, Marianka-Górki Pierwsze).

- A wie pan dlaczego, przegrałam wybory? Grałam uczciwie. Ja nie jestem cudotwórcą, ja nie potrafię bimbru przekształcić na głos. Zatrudnił pan taksówkarza, który jeździł i woził – powiedziała sołtys.
Sołtys z Dąbrówki ponadto posiada wiadomości, że Przewodniczący Rady Gminy Piotr Piotrowski zamierza „odstrzelić” kilku krytycznych wobec niego sołtysów.
Przewodniczący Rady Gminy zapowiedział, że sprawę najprawdopodobniej skieruje do sądu.

26 stycznia także rozpoczęły się ferie zimowe w Gostyninie jak i całym województwie mazowieckim. Wraz z początkiem ferii dzieci i młodzież z Gąbina i okolic mogą korzystać z lodowiska „Biały Orlik”. Biały Orlik funkcjonuje od 2011 roku.
Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą korzystać z tej przyjemności tradycyjnie na terenie znajdującym się w kompleksie szkolnym przy Alei Jana Pawła II. Lodowisko w każdym sezonie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i przyjezdnych gości. Codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt osób.
Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji radni Inicjatywy dla Gostynina zabiegali o realizację tego zadania.
Zapytaliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta co dalej z tą inwestycją. W odpowiedzi czytamy: „w 2018 roku opracowano projekt budowlany i uzyskano pozwolenie na budowę. Realizacja inwestycji zależna będzie od pozyskania środków zewnętrznych na tą inwestycję”.

A tak na portalu społecznościowym Facebook komentują brak lodowiska w Gostyninie mieszkańcy naszego miasta:
„Szkoda, że nasze dzieci muszą jeździć do Płocka, Kutna, Gabina, sic!”
„Gąbin taka wioska i ma a Gostyninie nie, żal”
„Wszędzie jest tylko nie w Gostyninie, co za wstyd”

Temat wywołał bardzo dużo komentarzy i opinii naszych czytelników, którzy o braku lodowiska na ferie dyskutowali na naszym Fan Page'u Facebook:
- Jak nie ma jak jest wystarczy wyjść na nasze wspaniałe chodniki wszędzie jest lodowisko przez całe miasto – pisze Pani Agnieszka, której komentarz uzyskał bardzo dużo „polubień” od innych czytelników.
- Kiedyś strażacy wylewali wodę na starym boisku na sp. 3, i też było lodowisko, szkoda że już tak nie robią – zauważa Pani Katarzyna.
- Ferie są i trzeba do Płocka lub Kutna na lodowisko jeździć – dodaje Pani Karolina.
- Lodowiska nie ma w Gostyninie od 2015 roku. Jak długo jeszcze mają czekać mieszkańcy Gostynina ? - pyta Pani Mirosława.

Niestety w budżecie miasta na 2019 Rada Miejska (większość stanowią radni Prawa i Sprawiedliwości) nie zabezpieczyła pieniędzy na to zadanie.
Mieszkańcom pozostaje niestety tylko czekać.

Z informacji sportowych, największe zainteresowanie miała w mijającym tygodniu zapowiedź „Roller - Night Skating w Gostyninie", czyli sześciu rekreacyjnych, wieczornych przejazdów ulicami miasta (jedna kolumna uczestników) w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
- Jest to znakomita okazja dla mieszkańców Gostynina, aby na chwile oderwać się od codziennych zajęć i wspólnie czerpać radość z tej formy rekreacji.
Udział w imprezie jest bezpłatny, bez rejestracji – sama zabawa.
Spokojne tempo (do 12 km/h) przejazdu pozwala nadążyć osobom w każdym wieku, jednak wymagane są podstawowe umiejętności jazdy i hamowania.
Na trasie obecne będzie nagłośnienie z muzyką i organizowane dodatkowe atrakcje, w tym możliwość przebierania się w kostiumy – zapowiada organizator wydarzenia Łukasz Flejszer.
Każdy z sześciu eventów będzie miał miejsce „średnio - raz w miesiącu” przy sprzyjającej aurze, w okresie marzec-październik. Pierwszy przejazd zaplanowano na czwartek, 21 marca 2019 r na godzinę 20:00.
Dla pierwszych 300 osób koszulki z nadrukiem wydarzenia.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie