Popularny: 4300 odsłonInformacje11 czerwca, 07:58,

Bierzmowanie w parafii św. Marcina 2019

W poniedziałek (10 czerwca br.) w parafii św. Marcina, jak co roku, w święto Maryi, Matki Kościoła uczniom klas trzecich gimnazjum został udzielony sakrament bierzmowania.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 18
Młodzieży sakramentu udzielił ks. bp Mirosław Milewski


Jest to ostatni rocznik przyjmujący bierzmowanie w ostatniej klasie gimnazjum. Wraz ze zmianą podstawy programowej, oraz decyzją biskupa płockiego obecne klasy ósme bierzmowanie otrzymają dopiero w klasie II szkoły ponadpodstawowej.

Na dzisiejszą uroczystość przybył biskup pomocniczy diecezji, ks. bp Mirosław Milewski. W trakcie homilii zapewnił młodych ludzi, że modli się za nich, aby współpracowali z łaską, której udzieli im Duch Święty:

- "Chciałbym wam powiedzieć, patrząc na Matkę Kościoła, żebyście jak Ona współpracowali na co dzień z Duchem Świętym. Co to znaczy w waszej praktyce, codziennym życiu? Przyzywajcie Go - Ducha Świętego - w chwilach modlitwy, wtedy, gdy będziecie szukać odpowiedzi na pytanie: co wybrać, jaką decyzję podjąć. Proście Go o pomoc w takich prozaicznych, ale ważnych dla was sprawach egzaminów, klasówek, ważnych momentów. Zaproście Ducha Świętego, by On był towarzyszem również dla was w czasie wakacji".

Przywołując pamięć o płockich biskupach męczennikach, jak i gostynińskich kapłanach zamordowanych w trakcie II wojny światowej, w odniesieniu do obecnych przejawów agresji wobec Kościoła hierarcha zachęcił zebranych: "Moi drodzy, módlcie się za Kościół, módlmy się za siebie nawzajem, żeby rzeczywiście Kościół był domem, przestrzenią, wspólnotą, gdzie spotykamy właśnie Ducha Świętego i Matkę, Jego Oblubienicę".

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Julka, 12 czerwca
To ile biskup zawinal za wizytę
Popularny: 1000 odsłonInformacje10 czerwca, 16:44,

Podwójne zwycięstwo SP1 w pożegnalnym turnieju

W poniedziałek (10 czerwca br.) na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie został rozegrany turniej piłki nożnej "szóstek" dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się łącznie 8 zespołów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 42
Gratulujemy zwycięzcom!

Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1.

Z racji, iż były to już ostatnie w tym roku szkolnym zawody organizowane przez Gostyniński Szkolny Związek Sportowy, Lucjan Ogłodziński życzył wszystkim dzieciom, wesołych, ale również bezpiecznych wakacji.

Wyniki:

Dziewczęta:
1. SP1 Gostynin
2. SP Lucień
3. SP Solec

Chłopcy:
1. SP1 Gostynin
2. SP3 Gostynin
3. SP Pacyna
4. SP Lucień
5. SP Solec 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie