Popularny: 1500 odsłonInformacje17 lipca 2019, 07:14,

Biskup Piotr Libera udzielił błogosławieństwa pielgrzymom

Biskup Piotr Libera udzielił błogosławieństwa pielgrzymom

Udostępnij 1
Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku

Szóstego sierpnia 2019 roku z diecezji płockiej wyruszy 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Biskup Płocki Piotr Libera zachęca wiernych do pielgrzymowania.Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!

Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody.

Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji.

Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Źródło: swkrzyz-plock.org

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 21 lipca 2019
Wrażenia po obejrzeniu filmu Kler opadły. Państwo i społeczeństwo nie widzi rozmiaru problemu , To i biskup nie będzie kontemplował w klasztorze ,tylko pełni swoje obowiązki.
Holo, 18 lipca 2019
Do crazy : I poszedł modlić się za grzeszników, więc teraz grzecznie proszę.
crazy, 17 lipca 2019
wg.informacji z telewizji biskup Libera miał iść na pol roku do klasztoru.
Dodaj ogłoszenie