InformacjeGorący temat (4700 odsłon)

Bohaterski wyczyn strażaka poza służbą pod Sannikami


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

pożar kurnik Osmolin Zdjęcie poglądowe

Jeden z czytelników naszego portalu poinformował nas o bohaterskim czynie, jaki wydarzył się w środę, 3 października 2018 r. w Gminie Sanniki w Powiecie Gostynińskim.


- Mieszkający w miejscowości Osmolin, strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz druh OSP Chąśno Drugie (nazwisko do wiadomości redakcji – przyp. red.) jadąc samochodem osobowym w miejscowości Staropol gm. Sanniki zauważył wydostający się spod dachu budynków gospodarczych przyłączonych do budynku mieszkalnego dym. Postanowił sprawdzić co się dzieje, wszedł na posesję gdzie jak się okazało paliły się dwa pomieszczenia przyłączone do domu mieszkalnego - garaż oraz drewniany kurnik.

Postanowił wejść do pomieszczeń sprawdzić czy nikogo tam nie ma i gasić pożar bez pomocy urządzeń ochrony dróg oddechowych. Na posesji znalazł wąż ogrodowy i zaczął gasić pożar, jednocześnie zadzwonił na numer alarmowy 112. Dodzwonił się do Straży Pożarnej w Gostyninie, gdzie wezwał pomoc, gdyż ogniem objęta została znaczna część garażu w tym dach, ściana, kable elektryczne pod napięciem oraz narzędzia elektryczne a także drewniany kurnik wypełniony słomą – pisze do naszej redakcji Pan Aleksander.

Przy dość silnym wietrze tego dnia, rozprzestrzenienie się ognia groziło przedostaniem się na budynek mieszkalny, gdzie mieszkał poruszający się na wózku inwalidzkim niepełnosprawny mężczyzna.

- Przy pomocy węża ogrodowego zgasił pożar w garażu i kurniku gdzie paliła się słoma, drewniana ściana i drewniane stanowiska zwierząt. Pożar ugasił przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Dojechał zastęp OSP Sanniki który przelał pożar oraz sporządził dokumentację ze zdarzenia – opisuje Pan Aleksander.

Jak opisuje nam czytelnik, sam zainteresowany nie uważa się za bohatera: - W przeciwieństwie do mnie nie uważa że zrobił coś wyjątkowego – dodaje Pan Aleksander.

List czytelnika z opisem zdarzenia przekazaliśmy do władz Miasta i Gminy Sanniki, licząc na uhonorowanie bohaterskiej postawy poza służbą strażaka.

Tematy:pożarkurnikOsmolin

Sprawdź też: Depilacja GostyninImprezy okolicznościowe GostyninKuchnia włoska Gostynin

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Zapraszamy do składania projektów do Budżetu Obywatelskiego
Zapraszamy do składania projektów do Budżetu Obywatelskiego
Zapraszamy do składania projektów do Budżetu Obywatelskiego

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij