Informacje12 września 2023, 09:26,

Brawura gubi kierowców! Kolejne zatrzymane prawo jazdy

Brawura gubi kierowców! Kolejne zatrzymane prawo jazdy

Policjanci apelują o rozsądek

Wysoki mandat i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.W sobotę (09.09) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy  na drogach powiatu gostyninskiego kontrolowali prędkość. Mundurowi zatrzymali 44-letnią mieszkankę Grodziska Mazowieckiego, która kierując fordem znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość. Jechała z prędkością 112 km/h w miejscu, w którym jest ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy na 3 miesiące, ukarali mandatem w wysokości 2000 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 14 punktami karnymi. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres może być przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta może wydać decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:drogówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie