InformacjeGorący temat (4600 odsłon)

Burmistrz chciał przeznaczyć prawie 100 000 zł na podwyżki dla pracowników MZESiP


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

podwyżki burmistrz Pawel Kalinowski Małgorzata Rędzikowska - Mystkowska Miejski Zespół Ekonomiczny Szkół i Przedszkoli

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej (4 kwietnia br.) sporo czasu poświecono na omówienie zmian w budżecie. Jedną z nich, która wywołała niemałe emocje był zapis dotyczący zwiększenia środków na wynagrodzenia dla pracowników Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli w Gostyninie.


Czym się zajmuje zespół?

Głównym zadaniem zespołu jest obsługa finansowa szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Gostynin. Ostatnio rodzice uczniów klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 1 mieli możliwość poznać dyrektora zespołu Michała Łosia, który przy współpracy z Urzędem Miasta i Burmistrzem opracował projekt uchwały o przeniesieniu kilku wybranych klas 3 do Szkoły Podstawowej nr 5.

Prawie 100 000zł na podwyżki

Burmistrz zaproponował zmiany w budżecie Miasta Gostynina i zaplanował w projekcie uchwały budżetowej ponad 94 000zł na podwyżki dla pracowników zespołu. Z uzyskanych informacji wynika, że w Miejskim Zespole Ekonomicznym Szkół i Przedszkoli w Gostyninie stworzone jest 8,25 etatu. Obecnie, na rok 2018 na wynagrodzenia i składki od nich naliczane zabezpieczono ponad 500 000zł.

Gdyby podwyżki zaproponowane przez Burmistrza weszły w życie dałoby to średnio ok. 800zł – 900zł brutto podwyżki na pracownika miesięcznie. Podwyżki miałyby być liczone od początku bieżącego roku.

Dyrektor Michał Łoś już w czasie posiedzenia komisji argumentował swój wniosek brakiem jakichkolwiek podwyżek od dwóch kadencji i zatrudnianiem pracowników z wyższym wykształceniem (ponad 75% pracowników).

Większość Rady miała odmienne zdanie i zdecydowała żeby na ten cel przeznaczyć kwotę nie 94 400 zł a 45 000 zł i stopniowo każdego kolejnego roku wynagrodzenia podnosić.

Jednocześnie jak powiedziała naszemu portalowi Wiceprzewodnicząca Rady Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska Należy wszystkie grupy traktować równo i trzeba opracować taki system ażeby każdej grupie wynagrodzenia wyrównać do przyzwoitego poziomu”.

Tematy:podwyżkiburmistrzPawel KalinowskiMałgorzata Rędzikowska - MystkowskaMiejski Zespół Ekonomiczny Szkół i Przedszkoli

Sprawdź też: Lekarze GostyninKaraoke GostyninFizjoterapia Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


Galerie zdjęć


Piłkarze seniorów Mazura Gostynin: „karny się nie należał!”
Piłkarze seniorów Mazura Gostynin: „karny się nie należał!”
Piłkarze seniorów Mazura Gostynin: „karny się nie należał!”

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij